Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: anetajur »

Witam,
Mam rozwiązanie dotyczące wyprowadzenia faktur na maila do klientów dla określonego typu faktury. Takie samo rozwiązanie chciałam zrobić dla innego typu faktury. Utworzyłam informację wyjściową poprzez kopię, przypisałam są do określonego schematu wydruku dla nowego typu faktur. Program podłączony jest taki sam, w kodzie dodałam "OR ... moja nowa informacja wyjściowa" (w kodzie nie znalazłam nic już na sztywno wpisanego czy rodzaju faktury czy nazwy informacji wyjściowej). W vv32 ustawiłam parametry dla odbiorca+typ FV+i paramtery jak przy starym typie. Mimo to czegoś brakuje.
Podczas wyprowadzenia faktury vf02 dla tego działającego typu widzę na dole opis "Konwersja na PDF online" i coś się dzieje.
A u mnie w tym nowym rozwiązaniu włącza się okienko z wyborem drukarki, po wybraniu nic się nie dzieje.
Jakiś pomyśł co może być przyczyną?? Konfiguracja? Ten kod nie działa dla mojego typu? Nie wiem...
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (157.53 KiB) Przejrzano 2281 razy
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: mikas »

Gdybam: a jakby w NACE dla typu V3 (u mnie fakturowanie) dodać warunek MAIL dla sterowania schematem V10000 (u mnie Informacje wyjsciowe fakturowania) ?

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8351
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: dominik.tylczynski »

anetajur pisze: śr sie 29, 2018 9:57 amUtworzyłam informację wyjściową poprzez kopię, przypisałam są do określonego schematu wydruku dla nowego typu faktur. Program podłączony jest taki sam, w kodzie dodałam "OR ... moja nowa informacja wyjściowa" (w kodzie nie znalazłam nic już na sztywno wpisanego czy rodzaju faktury czy nazwy informacji wyjściowej).
Napisałaś, że kodzie programu przetwarzającego informację wyjściową dodałaś swój nowy rodzaj faktury. Z tego wynika to, że jest niestandardowy, Z-program. Zwykle SAP w swoich programach nie wpisuje w kodzie wprost rodzajów informacji wyjściowej, bo to nie ma większego sensu.
Skoro tak, to raczej bez dostępu do Twojego systemu i sprawdzeniu działania tego Z-programu trudno będzie cokolwiek pomóc :cry:
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: anetajur »

Rozumiem. Ale warto zapytać. Bo zawsze może się coś nasunąć. Interesuje mnie zatem czy ten napis zaznaczony na moim obrazku "Konwersja PDF online" na dole w pasku jest wywołana/może być wywołana przez Z-towy program czy raczej nie?
I czy wydaje Wam się że problem tkwi w programie?

W NACE mam skonfigurowane wszystko jak w starej informacji wyjsciowej bo zrobiłam ją jako kopię. Jedyne co to może program nie obsługuje tej informacji wyjsciowej bo czegos brakuje w kodzie...

Ale ten napis na dole mnie zastanawia czy taki opis wyświetle system tylko przy konfiguracji swojej zadań czy Ztowe programy teżmogą takie opisy wyrzucac?
dominik.tylczynski
Posty: 8351
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem problem tkwi w Z-programie przetwarzającym informację wyjściową. Taki program może generować komunikaty jakie chce, w tym "Konwersja PDF online". Sama konfiguracja w NACE odpowiada za ustalanie informacji wyjściowej, a ta się Tobie poprawnie ustala, więc tutaj jest raczej wszystko ok. Za przetwarzanie informacji odpowiada program przypisany do rodzaju informacji wyjściowej i medium. Jak widać u Ciebie ten program się uruchamia, ale coś mu dolega i finalnie plik PDF nie powstaje.
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: anetajur »

Dziekuje za podpowiedz. Pewnie w nim tkwi problem zatem muszę wgłębić się w kod albo przekazać to programisty. Samej chyba tego nie ogarnę :) dziekuje i pozdrawiam
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: anetajur »

Udało mi się wszystko ogarnąć. Wszystko działa jedynie mam problem ze zmianą tekstu wysyłanej wiadomości. Czy to też powinno być w kodzie (nie widzę zbytnio) czy w konfiguracji? Poniżej zaznaczone pole.
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: anetajur »

z
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (46.81 KiB) Przejrzano 2166 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8351
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: dominik.tylczynski »

A to już jest kwestia konfiguracji wysyłki mail w transakcji SCOT
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: Trudne pytanie -> wyprowadzenie FV na mail + konwersja PDF

Post autor: anetajur »

To teraz wszystko działa, dziekuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ