Puste opakowania

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Paula91
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:29 pm

Puste opakowania

Post autor: Paula91 »

Witam,
Mam problem z ustawieniem pustych opakowań. Chodzi o to, że na palecie mamy przykładowo 20 karotnow, na jednej warstwie jest 10 kartonów. Wysyłamy do klienta części, które się mieszczą w 15 kartonów, więc musimy dołożyć 5 pustych kartonów, aby było łącznie 20. Czy możecie pomóc, jak ustawić te 5 pustych kartonów, aby z automatu pakowało się 20 kartonów niezależnie od ilości wysyłanych części?
Z góry dziękuję :) pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Puste opakowania

Post autor: dominik.tylczynski »

Wydaje mi się, że przy pomocy standardowych instrukcji pakowania (transakcje POP1, POP2, POP3) będzie bardzo trudno przygotować taki przepis pakowania, który będzie dorzucał puste kartony, jako swego rodzaju wypełnienie warstwy. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie automatyczne pakowanie oprogramować przy pomocy rozszerzenia BADI_HU_AUTOPACK.
Paula91
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:29 pm

Re: Puste opakowania

Post autor: Paula91 »

Dziękuję Panie Dominiku za odpowiedź. Niestety nie mam jeszcze takiej wiedzy, jak stworzyć programowanie.
Jest Pan w stanie podzielić się szczegółami, podpowiedzieć?
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Puste opakowania

Post autor: wojtas7 »

Temat jest zdecydowanie za duży żeby w jednym poście podejść do tematu... nie macie programistów u siebie?
donpepe20
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 08, 2018 8:55 am
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: Puste opakowania

Post autor: donpepe20 »

może pomoże dodanie w danych dodatkowych (na stałe do materiału) jednostki paletowej z informacją ile zawiera cały pakiet.

przykład
część AA zmieści się na palecie maksymalnie w 20 kartonach, czyli 1paleta=20kartonów
(a karotn zawiera 30szt części AA)

pod dostawę wykorzystacie 15 kartonów - a więc różnica będzie szukaną przez Ciebie informacją
ODPOWIEDZ