Fv W Euro

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Fv W Euro

Post autor: Margo.Pol »

Dzień dobry,

Mam pytanie dostałam case do rozwiązania związku z Fv i zmianą waluty na Fv. W jaki sposób mogę stworzyć lay out na Fv żeby generowała się automatycznie w Euro i w zł na jednej Fv na jednym kliencie, ponieważ jestem w stanie poprawić ręcznie Fv i dodać euro i złotówki ale jeżeli Fv puszona jest automatem do tego klienta nie ma już Euro i za każdym razem poprawiana jest ręcznie...

pomożecie ? :)

pozdrawiam serdecznie
Małgorzata
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Fv W Euro

Post autor: greg_hhl »

Rozumiem, że dokument (FV zapisana w SAP) jest tworzona w jednej walucie natomiast na wydruku chcesz mieć podane wartości waluty dokumentu przeliczone na np. EUR?
Layout jest tylko kwestią wyobraźni i zmysłu estetycznego by całość wyglądała czytelnie. Obstawiam, że możliwych koncepcji będzie więcej iż nasz tutaj na forum. Trzeba po prostu usiąść nad kartka papieru i wyrysować różne układy - któryś spełni kryteria czytelności i estetyki. A później to już pozostaje tylko przelać pomysł na formularz. Najwygodniej o zrobić gdy jest to smartforms. Niezależnie od samego układu na wydruku powinna pojawić się informacja wg jakiego kursu (wziętego z dokumentu) nastąpiło przeliczenie.

Sorry, że mało konkretów ale Twoje zapytanie tez było na dużym poziomie ogólności.
ODPOWIEDZ