Zbiorcze dostawy - faktura

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Zbiorcze dostawy - faktura

Post autor: pabliq »

Witam,

mam następujący problem:

Tworzę do zleceń sprzedaży zbiorcze dostawy wychodzące w VL10 (po ustawieniu łączenia zlecenia w danych odbiorcy), ale chcę aby faktura nie była zbiorcza a osobna dla każdego ze zleceń. Wiem, że to czy się wystawi się zbiorcza zależy też od danych w zleceniu takich jak INCOTERMS, warunki płatności czy dane nagłówka. Niestety jest tak, że często te dane są identyczne więc tworzą się zbiorcze faktury.

Pytanie: czy jest gdzieś w konfiguracji miejsce gdzie można zablokować tworzenie zbiorczych faktur dla danego odbiorcy albo jakaś inna alternatywa?
inspir
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 26, 2017 2:08 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Zbiorcze dostawy - faktura

Post autor: inspir »

Hej,

standardowo faktury dzielą się według tych kryteriów:
1.Płatnik
2.Warunki płatności
3.Kraj docelowy
4.Data GI
5.incoterms
6.data księgowania
7.typ dokumentu księgowego
8.foreign data
9. Sold to party

Jeżeli, któryś z tych pól będzie się różnić na zleceniu/dostawie to powstanie kilka faktur. Oczywiście można to ustawić po swojemu, podejrzewam, że w Twoim przypadku trzeba dodać opcję dzielenia faktur ze względu na PO number. Czyli trzeba stworzyć nowy requirement w copy control, transakcja VTFL.
Trzeba tutaj trochę pokodzić, więc pewnie będziesz musiał uśmiechnąć się do Abapera :)
ODPOWIEDZ