Potwierdzenie otrzymania przesyłki

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Floreio
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 08, 2019 10:02 am
Been thanked: 1 time

Potwierdzenie otrzymania przesyłki

Post autor: Floreio »

Witam,
Czy jest jakaś transakcja w której mogę wprowadzać potwierdzenia odbioru przesyłek?

Sprawa wygląda tak:
1. kurier dostarcza przesyłkę na magazyn
2. Nasi pracownicy roznoszą paczki po biurach
3. potrzebuję stworzyć jakieś potwierdzenie odbioru na np tablecie (podpis, odhaczenie pozycji lub coś w tym stylu)

Idealnie gdyby dało się na koniec dnia wydrukować raport z doręczeń
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Potwierdzenie otrzymania przesyłki

Post autor: dominik.tylczynski »

Ad 3. Do potwierdzania odbioru przesyłek na tablecie najlepiej byłoby napisać jakaś prostą aplikację SAP Fiori. Przykłady taki aplikacji znajdziesz na: https://sapui5.hana.ondemand.com/#/demoapps Poklikaj sobie po tych demo-aplikacjach, zobacz jak wyglądają i działają. To jest obecnie właściwy kierunek jeśli chodzi o aplikacje mobilne w SAP.

Pytanie tylko w jaki sposób ma być w Twoim systemie odzwierciedlane i rejestrowane odebranie paczki w magazynie i dalej jej przekazanie do właściwego działu?

Ad 1. i 2. Czy obecnie masz w swoim systemie w jakikolwiek sposób zaimplementowany proces przyjęcia paczki w magazynie i jej przekazania do właściwego działu?
Floreio
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 08, 2019 10:02 am
Been thanked: 1 time

Re: Potwierdzenie otrzymania przesyłki

Post autor: Floreio »

Obecnie w firmie potwierdzenia są archiwizowane na papierze, a późniejsze wyszukanie danego dokumentu graniczy z cudem dlatego chciałbym to przenieść do SAP.
Również myślałem o SAP Fiori ale jestem zielony z programowania :)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Potwierdzenie otrzymania przesyłki

Post autor: dominik.tylczynski »

Jeśli faktycznie jesteś całkowicie zielony w programowania to polecam kursy na opensap.com:
Object-Oriented Programming in Java
Developing Web Apps with SAPUI5

Obawiam się, że tak przez forum trudno będzie w całości wymyślić i zaimplementować Twój proces obsługi paczek. Z tego trzeba by zrobić przynajmniej mały projekt. Zdefiniować dokładnie wymagania, sam proces i pomyśleć jak go wstawić do standardowych funkcji SAP. Tak na szybko i niezobowiązująco myślę, że dobrym pomysłem jest zamodelowanie paczek jako jednostki obsługi (ang. handling unit) w SAP i rejestrowanie wszystkich operacji w referencji do jednostki obsługi. Masz tutaj sporo możliwości np. definiowanie własnych statusów jednostek obsługi.
ODPOWIEDZ