Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: eryk81 »

Witam,
Mam pytanie odnośnie wyświetlenia dokumentu zmian w BOM . Dlaczego system nie zawsze pokazuje Star wartość nowa wartość tylko samą tabele , klucz tabeli .( przykład w załączniku ) .Jak można to wyciągnąć ? W SQVI połączeni tabel STAS / STPO /STZU nie działają ze sobą.

W ramach testu zrobiłem 3 różne zmiany w bom oczywiście użyłem karty zmian dodałem komponent , zmodyfikowałem ilość z 2 na 3 , oraz podmieniłem komponent za inny ( po tych zmianach w ramach testu podzieliłem zlecenie gdy juz zweryfikowałem swoje zlecenie , wrociłem do bom i przywróciłem wszytko jak było na początku.

Co widzę - tylko jedna zmianę gdy przywracałem ilość do stanu poprzedniego .
Załączniki
Zmiany.jpg
Zmiany.jpg (140.28 KiB) Przejrzano 2576 razy
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: endoex »

To jest luka ktora sie ciagnie od x lat. Sprawdz czy nie ma juz Noty zalonej do wsparcia SAP albo utworz taka.

Polecam do sprawdzenia z developerem mozliwosc rozszerzenia raportu RSSCD100 z dodaniem dodatkowych pol.

Pzdr
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: greg_hhl »

endoex pisze: czw maja 16, 2019 2:00 pm To jest luka ktora sie ciagnie od x lat. Sprawdz czy nie ma juz Noty zalonej do wsparcia SAP albo utworz taka.

Polecam do sprawdzenia z developerem mozliwosc rozszerzenia raportu RSSCD100 z dodaniem dodatkowych pol.

Pzdr
To nie jest problem z wyświetlaniem przez program a brakiem danych. Usuwany jest stary rekord i wprowadzany nowy.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: aregmax »

P.S. To taki fajny system jest :-) czasem pamiętający lata 80-te. Wyświetlanie zmian nie przypadnie użytkownikowi do gustu.
Arek
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: endoex »

greg_hhl pisze: czw maja 16, 2019 3:29 pm
endoex pisze: czw maja 16, 2019 2:00 pm To jest luka ktora sie ciagnie od x lat. Sprawdz czy nie ma juz Noty zalonej do wsparcia SAP albo utworz taka.

Polecam do sprawdzenia z developerem mozliwosc rozszerzenia raportu RSSCD100 z dodaniem dodatkowych pol.

Pzdr
To nie jest problem z wyświetlaniem przez program a brakiem danych. Usuwany jest stary rekord i wprowadzany nowy.
Przy usuwaniu jak i dodawaniu komponentu jest tworzony rekord ze zmianami . Kwestia dopisania logiki z dodatkowymi polami usuwananych/ dodawanych indeksow materialowych. Dane mozna wyciagnac z tabeli czy FM download/file.php?mode=view&id=959
Załączniki
BOM.png
BOM.png (83.25 KiB) Przejrzano 2509 razy
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: greg_hhl »

endoex pisze: czw maja 16, 2019 4:50 pm
greg_hhl pisze: czw maja 16, 2019 3:29 pm
endoex pisze: czw maja 16, 2019 2:00 pm To jest luka ktora sie ciagnie od x lat. Sprawdz czy nie ma juz Noty zalonej do wsparcia SAP albo utworz taka.

Polecam do sprawdzenia z developerem mozliwosc rozszerzenia raportu RSSCD100 z dodaniem dodatkowych pol.

Pzdr
To nie jest problem z wyświetlaniem przez program a brakiem danych. Usuwany jest stary rekord i wprowadzany nowy.
Przy usuwaniu jak i dodawaniu komponentu jest tworzony rekord ze zmianami . Kwestia dopisania logiki z dodatkowymi polami usuwananych/ dodawanych indeksow materialowych. Dane mozna wyciagnac z tabeli czy FM download/file.php?mode=view&id=959
Tak, pełna zgoda jeśli chodzi o normalne obiekty typu MATERIAL lub VERKBELEG. W przypadku BOM i cech juz nie jest tak prosto. W tabeli CDPOS (na której pracuje wzmiankowany raport) zmianę widać jak na obrazu Rys2. natomiast raport zmian ze zmian na BOM pokazuje jak na Rys1.

Do ewentualnego raportu ze zmiany na cechach trzeba uzyć FM CUAB_DISPLAY_CD_CONFIGURATION - pozuje wszystko ładnie, jak trzeba
Załączniki
Rys2.png
Rys2.png (23.14 KiB) Przejrzano 2482 razy
Rys1.png
Rys1.png (23.06 KiB) Przejrzano 2482 razy
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: endoex »

greg_hhl pisze: pt maja 17, 2019 12:51 pm
endoex pisze: czw maja 16, 2019 4:50 pm
greg_hhl pisze: czw maja 16, 2019 3:29 pm

To nie jest problem z wyświetlaniem przez program a brakiem danych. Usuwany jest stary rekord i wprowadzany nowy.
Przy usuwaniu jak i dodawaniu komponentu jest tworzony rekord ze zmianami . Kwestia dopisania logiki z dodatkowymi polami usuwananych/ dodawanych indeksow materialowych. Dane mozna wyciagnac z tabeli czy FM download/file.php?mode=view&id=959
Tak, pełna zgoda jeśli chodzi o normalne obiekty typu MATERIAL lub VERKBELEG. W przypadku BOM i cech juz nie jest tak prosto. W tabeli CDPOS (na której pracuje wzmiankowany raport) zmianę widać jak na obrazu Rys2. natomiast raport zmian ze zmian na BOM pokazuje jak na Rys1.

Do ewentualnego raportu ze zmiany na cechach trzeba uzyć FM CUAB_DISPLAY_CD_CONFIGURATION - pozuje wszystko ładnie, jak trzeba
Zapytanie od autora tego watku jest o mozliwosc sledzenia zmian na poziomie komponentow
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Wyświetlenie dokumentu zmian w bom

Post autor: aregmax »

eryk81 pisze: śr maja 15, 2019 11:49 am Witam,
Jak można to wyciągnąć ? W SQVI połączeni tabel STAS / STPO /STZU nie działają ze sobą.
Witaj

Napisałeś, że użyłeś karty zmian - zakładam, że mówisz o CN - Change Number w SAP.
Jeśli tak to historia powinna dać się wyciągnąć ale pewnie lepszy byłby raport niż SQVI.
Połączenia tabel STAS STPO muszą zadziałać. Np w STAS powinieneś widzieć flagę usunięcia.

Pozdr.
Arek
ODPOWIEDZ