Wyskakujące okienko z notatką w zamówieniu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Zamolekko
Posty: 28
Rejestracja: pt maja 17, 2019 11:34 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Wyskakujące okienko z notatką w zamówieniu

Post autor: Zamolekko »

Witam

Chciałem zapytać czy jest możliwość ustawienia w transakcji VA05N, aby po wejściu w dane zamówienie wyświetlało się okienko z wcześniej wpisaną przeze mnie notatką/informacją? Często w pracy ustawiamy blokadę dostawy zamówienia i po pewnym czasie można zapomnieć jaki był powód jej założenia.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Wyskakujące okienko z notatką w zamówieniu

Post autor: greg_hhl »

Zamolekko pisze: pt maja 17, 2019 12:20 pm Witam

Chciałem zapytać czy jest możliwość ustawienia w transakcji VA05N, aby po wejściu w dane zamówienie wyświetlało się okienko z wcześniej wpisaną przeze mnie notatką/informacją? Często w pracy ustawiamy blokadę dostawy zamówienia i po pewnym czasie można zapomnieć jaki był powód jej założenia.
To nie w VA05N a można dodać w user-exit MV45AFZZ w FORM userexit_read_document - tu po przeczytaniu można dokonać sprawdzenia i pokazać dowolny komunikat.
Zamolekko
Posty: 28
Rejestracja: pt maja 17, 2019 11:34 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wyskakujące okienko z notatką w zamówieniu

Post autor: Zamolekko »

Rozumiem, ale niestety mam mocno ograniczone poruszanie się w SAP-ie. ABAP, uruchamianie programów ich edycja jest zablokowana. Myślałem, że jest jakieś prostsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ