Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

Post autor: Margo.Pol »

Cześć,

szukałam na forum odpowiedzi, ale nie mogłam znaleźć, dlatego proszę o pomoc...
Mam tylko nr WZ i potrzebuje transakcji która pokaże historie zmian na tym dokumencie , zależy mi na uzyskaniu informacji kto stworzył i kto usunął WZ,w transakcji VL03 wyskakuje mi komunikat T200 dlatego stwierdzam, że jest usunięta bo nie mam wglądu do dokumentu.
Widziałam post o transakcji RSSCD100, ale wyskakuje mi informacja że nie ma żadnych zmian na pozycjach w dokumencie.

print screen w załączniku

pozdrawiam i dziękuje odpowiedź :)
Załączniki
sprawdzenie w sap zmian.PNG
sprawdzenie w sap zmian.PNG (14.24 KiB) Przejrzano 3009 razy
transakcja sap.PNG
transakcja sap.PNG (17.94 KiB) Przejrzano 3009 razy
DELIVERY DOCUMENT ERROR VL03.PNG
DELIVERY DOCUMENT ERROR VL03.PNG (15.85 KiB) Przejrzano 3009 razy
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

Post autor: wojtas7 »

Czytamy dokładnie ze zrozumieniem komunikat T200, co nam SAP ma do powiedzenia, i staramy się nie fantazjować i nie wyciągać wniosków bez podstaw ;-)

Nie masz uprawnień do wyświetlenia tego dokumentu, po prostu. Zrób screen SU53 i do Waszego działu autoryzacji poproś o odpowiednią rolę.

Btw w SAPie prawie nigdy nic się nie usuwa na stałe, więc podejrzewanie że ktoś usunął jest raczej na ostatnim miejscu. Jak w programie Change Documentów nie ma, to zobacz bezpośrednio w tabelach CDHDR CDPOS itd. powinny być wpisy z flagą D = delete.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

Post autor: greg_hhl »

Margo.Pol pisze: wt cze 04, 2019 12:05 am Cześć,

szukałam na forum odpowiedzi, ale nie mogłam znaleźć, dlatego proszę o pomoc...
Mam tylko nr WZ i potrzebuje transakcji która pokaże historie zmian na tym dokumencie , zależy mi na uzyskaniu informacji kto stworzył i kto usunął WZ,w transakcji VL03 wyskakuje mi komunikat T200 dlatego stwierdzam, że jest usunięta bo nie mam wglądu do dokumentu.
Widziałam post o transakcji RSSCD100, ale wyskakuje mi informacja że nie ma żadnych zmian na pozycjach w dokumencie.

print screen w załączniku

pozdrawiam i dziękuje odpowiedź :)
Programu właściwego używasz ale w niewłaściwym miejscu wprowadziłaś nr swojego dokumentu - Ty wpisałaś w numerze dokumentu zmian (każda zmiana ma swój własny numer i to jest właśnie ten numer) a powinnaś w linii 2 (u Ciebie "Object ID"). Numer powinien być wprowadzony jako pełne dziesięć znaków czyli z wiodącymi zerami. Dobrze jest podać na końcu gwiazdkę - wybierze nie tylko nagłówek ale i pozycje. Dobrze jest także podać w Object class klasę (dla WZ to LIEFERUNG).
A uprawnienia, o których pisał Wojtas7 to inna sprawa.
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

Post autor: Margo.Pol »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) poradziłam sobie sprawdzając w tabelach :) dziękuje ! pozdrawiam serdecznie
dominik.tylczynski
Posty: 8325
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1913 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Historia zmian na dokumencie wychodzącym - transakcja

Post autor: dominik.tylczynski »

Margo.Pol pisze: ndz cze 30, 2019 6:05 pm Bardzo dziękuję za odpowiedź :) poradziłam sobie sprawdzając w tabelach :) dziękuje ! pozdrawiam serdecznie
Napisz zatem jakich tabel użyłaś, z jakich pól skorzystałaś - podziel się wiedzą, po to jest to forum.
ODPOWIEDZ