Usuwanie HU

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Pietia144
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 08, 2019 11:18 am
Been thanked: 1 time

Usuwanie HU

Post autor: Pietia144 »

Witam
Aby usunąć HU z buforu które przez pracowników magazynu się zbiera wielka lista muszę korzystać z transakcji:
LX02 - do wyświetlenia buforu i pojedynczego wyciągnięcia numeru dostawy
ZDOST - do wyświetlenia nr zlecenia wg dostawy
oraz Co13, VL09, VL32n
Często dziennie mam nawet z 40 do 100szt.
Usuwanie jednego HU to 1min - 2min.
Zna ktoś szybszy sposób na usuwanie?
Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Usuwanie HU

Post autor: dominik.tylczynski »

Co to jest za bufor? W jakim procesie musisz tak masowo usuwać HU? Napisz coś więcej, bo mam wrażenie graniczące z pewnością, że masz coś grubo nie tak ustawione w procesie.
Pietia144
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 08, 2019 11:18 am
Been thanked: 1 time

Re: Usuwanie HU

Post autor: Pietia144 »

Bufor to miejsce składowania. Między produkcją a Magazynem. Gdy dział produkcji zdaje paletę czyli drukuje HU trafia ono na bufor.
Następnie magazynier przyjmuje HU i trafia w regał w konkretne już miejsce składowania.
Problem w tym że czasami omijają system i wkładają palety w regały bez systemu.
Ja muszę usuwać takie HU.
Przy każdym drukowaniu HU tworzy się dostawa i rozliczają się składniki ze zlecenia produkcyjnego.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Usuwanie HU

Post autor: dominik.tylczynski »

Jak sam widzisz proces w systemie SAP ERP wygląda inaczej (wstawienie HU do bufora, rozmieszczenie HU z bufora do magazynu), niż w rzeczywistości (rozmieszczenie bezpośrednio do magazynu). Zatem należy albo trzymać się procesu zdefiniowanego w SAP ERP, albo zmodyfikować proces w SAP ERP, tak aby odzwierciedlał faktyczną pracę magazynu.

Bez tego jesteś niestety skazany na codzienną, bezsensowną robotę, tylko dlatego, że ktoś nie trzyma się reguł / procesu.
ODPOWIEDZ