LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mikas »

Cześć

Mam u siebie taki proces: W LM01 następuje przyjęcie zwrotów ze sklepu na magazyn centralny. W momencie tworzenia zlecenia przeniesienia, musimy za każdym razem uzupełnić typ jednostki składowania, potwierdzenie i w polu Cel wpisujemy lokację na którą chcemy przyjąć towar.
Po potwierdzeniu, trzeba wpisać wszystkie pozycje z dokumentu po kolei - trwa to około 1,5 godziny an jeden dokument ... :shock:
Czy jest jakis sposób wczytania tych danych z pliku np. excel, gdzie wszystko byłoby zawarte i nie musiałby ktoś zajmowac się całymi dniami taką operacją ?
Albo, czy jest inny sposób obsłużenia takiego procesu ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam, Michał

/edit/ powinno być LT03 - napisałem w kolejnym poscie
Ostatnio zmieniony czw wrz 05, 2019 12:17 pm przez mikas, łącznie zmieniany 1 raz.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: LM01 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mgabryel »

jakim procesem w SAP są zaopatrywane sklepy z magazynu centralnego?
jakim procesem następuje przyjęcie zwrotów - zamówienie, dostawa przychodząca etc.? Piszesz, że wszystkie pozycje trzeba "wprowadzić z dokumentu po kolei."

Zlecenie przeniesienia można tworzyć wcześniej np. w referencji do dokumentu materiałowego, dostawy przychodzącej etc., czyli zanim to trafi na skaner do odpowiedniej transakcji z menu RF w LM01.

Skanerem można wtedy tylko potwierdzić pozycje zlecenia przeniesienia, rozmieszczając towar w docelowe lokalizacje mskł.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: LM01 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mikas »

Trochę sie pomyliłem - przepraszam. Chodziło mi o transakcję LT03, gdzie po podaniu nr dostawy i magazynu, wchodzę do zawartości dokumentu i klikajac na Generowanie pozycji zlecenia przeniesienia, mam ekran gdzie musze po kolei wypełniać wszystkie pola. I ten moment chciałbym "zautomatyzować" by zaciągały się to dane np. z jakiegoś excela ...
Albo jak inaczej to zrobić ... ?

pozdrawiam, Michał
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mgabryel »

TJS powinien się ustalić na podstawie danych podstawowych materiału WM2.
Docelowe mskł powinno się ustalić na podstawie odpowiedniej strategii rozmieszczania wskazanej w WM1.
Automatyczne potwierdzanie utworzonego zlec. przeniesienia można ustawić w konfiguracji.

Przy odpowiednich ustawieniach danych podstawowych i konfiguracji LT03 utworzy zlecenie przeniesienia w tle bez żadnej ingerencji użytkownika.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mikas »

mgabryel pisze: czw wrz 05, 2019 12:47 pm TJS powinien się ustalić na podstawie danych podstawowych materiału WM2.
Docelowe mskł powinno się ustalić na podstawie odpowiedniej strategii rozmieszczania wskazanej w WM1.
Automatyczne potwierdzanie utworzonego zlec. przeniesienia można ustawić w konfiguracji.

Przy odpowiednich ustawieniach danych podstawowych i konfiguracji LT03 utworzy zlecenie przeniesienia w tle bez żadnej ingerencji użytkownika.
Czy mozesz mi napisać, na jakie pola powinienem zwrócić uwagę w danych podstawowych materiału, jaka to powinna być strategia w WM1 oraz gdzie to automatyczne potwierdzanie ustawić w konfiguracji ?

Z góry bardzo dziękuje :)

pozdrawiam, Michał
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mgabryel »

strategie magazynowania dla materiału przypisujesz w wglądzie 'Gospodarka magaz. 1' w sekcji ekranu "Strategie magazynowe'.
W przypadku operacji rozmieszczania podstawowy parametr jest w polu 'Rodz. umiescz. w magazynie'.
Pozostałe pola tez mogą mieć znaczenie w zależności od wdrożonej koncepcji WM dla danego magazynu (np. podział typu magazynu na sekcje magazynowe).

Proponuję sprawdzić jakie wpisy są dostępne w tych polach. Ktoś kto robił wdrożenie WM na pewno skonfigurował jakieś strategie rozmieszczania i odpowiednie wskaźniki.
Dobrze by było też dotrzeć do koncepcji wdrożenia i sprawdzić jakie były założenia odnośnie procesu rozmieszczania w magazynie.

Typ jednostki składowania przypisujesz w "Gospodarka magaz. 2" w danych paletyzacji, określając od razu standardową ilość danego indeksu na danym typie JS.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mgabryel »

odnośnie automatycznego potwierdzania temat był już omawiany niedawno

Automatyczne potwierdzanie
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mikas »

mgabryel pisze: czw wrz 05, 2019 2:04 pm strategie magazynowania dla materiału przypisujesz w wglądzie 'Gospodarka magaz. 1' w sekcji ekranu "Strategie magazynowe'.
W przypadku operacji rozmieszczania podstawowy parametr jest w polu 'Rodz. umiescz. w magazynie'.
Pozostałe pola tez mogą mieć znaczenie w zależności od wdrożonej koncepcji WM dla danego magazynu (np. podział typu magazynu na sekcje magazynowe).

Proponuję sprawdzić jakie wpisy są dostępne w tych polach. Ktoś kto robił wdrożenie WM na pewno skonfigurował jakieś strategie rozmieszczania i odpowiednie wskaźniki.
Dobrze by było też dotrzeć do koncepcji wdrożenia i sprawdzić jakie były założenia odnośnie procesu rozmieszczania w magazynie.

Typ jednostki składowania przypisujesz w "Gospodarka magaz. 2" w danych paletyzacji, określając od razu standardową ilość danego indeksu na danym typie JS.
Dziękuję :!: :)
Parametr Rodz.umiesz.w magaz. - mam jeden parametr do wyboru i jest on wybrany, to ODZ - Wskaźnik strategii

Tego "Gospodarka magazynowa 2" nie mogę znaleźć. My używamy MM41/42 do tworzenia / zmiany indeksów - mamy te transakcje retailowe ..

Co do koncepcji i wdrożenia się nie wypowiem. Nie chcę przeklinać na forum :cry: :x :roll:

Ale samo uzupelnienie już pola Dane rozdziału na palety, dla kilku indeksów, juz widze powoduje, ze w LT03 nie prosi o uzupełnianie tych danych podczas tworzenia zlecenia przeniesienia. Więc samo to już chyba pomoże. Postaram się przetestować i na pewno napiszę :)

pozdrawiam, Michał
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: LT03 - wczytywanie pozycji z pliku

Post autor: mikas »

Zrobiłem to przypisanie, ale jakby nie "złapało" tego przypisania na lokację jaką wpisałem ...
I każdą pozycję trzeba było potwierdzać ręcznie przesunięcie.

Także walczę dalej...

pozdrawiam, Michał
ODPOWIEDZ