ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Damian19
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 26, 2020 8:53 pm

ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

Post autor: Damian19 »

Dobry wieczór,
Chciałbym zapytać o możliwość łączenia zleceń produkcyjnych na zasadzie "collective order", a mianowicie:

1.Posiadamy 5/6 stopniowe Bom'y na wyroby gotowe - "direct production":
a.WG
b. wstępnie zapakowany "WIP" - proces pakowania
c. WIP przed zapakowaniem - proces składania
d. Przygotowywanie głównej składowej (wchodzi w skład np. 5 z 20 WG) - receptura sosu
e. Wchodzi w skład 15 z 20 WG - ciasto

Moje pytanie brzmi mamy np. 5 WB w ramach jednego klienta, ale różnych rynków - różny WIP PREPACKED, ale wspólny WIP, wspólny sos, ciasto.

Chciałbym uzyskać konstrukcje na zasadzie tworzę jedno zlecenie na wyrób ciasta na cały dzień,jedno zlecenie na sos, 5 zleceń na WB, w którego skład wchodzą WIP i WIP PREPACKED i łącze w jedno, ale mamy kilka rodzajów sosu więc np. 20 WG, 5 sosów no i ciasto. Czy coś takiego jest możliwe do uzyskanie bez wprowadzania dodatkowych modyfikacji, czy;li jest standardem ?? Coś co byłoby można nazwać takim dynamicznym bomem.

Zmniejszyć ilość zleceń produkcyjnych, skrócić czas rozliczania, mieć większa przejrzystość w takcie np. audytów. , wydaje się mi uzyskać lepszą kontrolę nad rozliczaniem, startami.

Teraz wygląda to tak, że przy ugotowaniu porcji sosu np 500 kg jest to podzielone na 5 zleceń wyrobu gotowego czli 25 kg 75 kg 90 kg i w każdym z tych zleceń musimy wprowadzić potwierdzenia, no i gdzie w takim przypadku raportować straty do wszystkich proporcjonalnie czy może do ostatniego/największego.

Oczywiście takie coś mi przyszło do głowy, ale nie wiem czy pomysł drzewka czyli połączenie ze sobą wszystkich zleceń jest dobrym pomysłem. No i jak się będzie do tego miał. np. forecast/roczny plan produkcyjny ?



Z góry dziękuje i sorki, że tak to rozwlekłem.
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

Post autor: peterek13 »

Hej,
Przydałoby się żeby trochę bardziej rozjaśnić temat :) i przełożyć go na SAP-owy język :)
Spróbujmy.
Sterujecie produkcją za pomocą zleceń produkcyjnych: ( transakcje CO01, CO02 etc. ).
Produkcja odbywa się na zapas ( MTS), czy w przypadku o którym mówisz odbywa się typowo pod zlecenie klienta ( MTO )? Chodzi mi o to czy chcesz osiągnąć stan, ze powiedzmy produkujesz pizze z sosem A, Serem B, wędliną C, olejem D, grzybami E ( gdzie wszystkie te składniki mają po kilka wariantów), a ty chcesz konkretnie osiągnąć którąs kombinację w momencie zlecenia klienta?

Czy może bardziej odpowiadałaby Ci opcja z wersjami produkcji, czyli np. sytuacja że twój wyrób ma kilka bomów, ale marszruta pozostaje ta sama?

Te dwa pomysły przychodzą mi na razie do głowy , konfigurator wariantów + wersje produkcji.
Może ktoś inny się jeszcze wypowie i musiałbyś chyba trochę bardziej precyzyjnie napisać w czym rzecz, powiedzmy opisać krok po kroku, w punktach proces jak chciałbyś żeby wyglądał

Pozdrawiam
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

Post autor: mgabryel »

I jeszcze dodatkowe pytanie, czy używacie do planowania i tworzenia zleceń produkcyjnych funkcjonalności MRP.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

Post autor: dominik.tylczynski »

Damian19 pisze: czw mar 26, 2020 9:33 pm Zmniejszyć ilość zleceń produkcyjnych, skrócić czas rozliczania, mieć większa przejrzystość w takcie np. audytów. , wydaje się mi uzyskać lepszą kontrolę nad rozliczaniem, startami.
Zastosowanie sieci zleceń nie zmniejszy ilości zleceń ani nie skróci czasu ich rozliczania. Zleceń będzie tyle samo; będą tylko połączone w sieć.
Moim zdaniem to nie jest dobre podejście, gdyż jedno zlecenie na wyrób gotowy, wygeneruje po jednym zleceniu na wszystkie półprodukty - w ten sposób nie scalisz zleceń na sos czy na ciasto.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

Post autor: dominik.tylczynski »

Damian19 pisze: czw mar 26, 2020 9:33 pm Teraz wygląda to tak, że przy ugotowaniu porcji sosu np 500 kg jest to podzielone na 5 zleceń wyrobu gotowego czli 25 kg 75 kg 90 kg i w każdym z tych zleceń musimy wprowadzić potwierdzenia, no i gdzie w takim przypadku raportować straty do wszystkich proporcjonalnie czy może do ostatniego/największego.
W systemie SAP ERP generalnie należy odzwierciedlać rzeczywistość. Skoro faktycznie gotujesz na raz 500 kg sosu, który jest dalej zużywany do 5 zleceń na wyrób gotowy, to w systemie powinno być tworzone jedno zlecenie produkcyjne na 500 kg sosu.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

Post autor: dominik.tylczynski »

Damian19 pisze: czw mar 26, 2020 9:33 pm Dobry wieczór,
Chciałbym zapytać o możliwość łączenia zleceń produkcyjnych na zasadzie "collective order", a mianowicie:

1.Posiadamy 5/6 stopniowe Bom'y na wyroby gotowe - "direct production":
a.WG
b. wstępnie zapakowany "WIP" - proces pakowania
c. WIP przed zapakowaniem - proces składania
d. Przygotowywanie głównej składowej (wchodzi w skład np. 5 z 20 WG) - receptura sosu
e. Wchodzi w skład 15 z 20 WG - ciasto
Napisałeś powyżej "direct production". Nie jestem pewien czy poprawnie użyłeś tego terminu. Zobacz ten blog COLLECTIVE ORDER OR DIRECT PRODCUTION – A scenario overview, który bardzo przejrzyście przedstawia "direct production".

Druga kwestia to do jakiego poziomu w Twojej strukturze BOM działa "direct production". Jeśli do poziomu zleceń na sos czy na ciasto, to jest to przyczyną, dla której dostajesz wiele, drobnych zleceń na te półprodukty, zamiast jednego na cały dzień.

Musiałbyś na poziomie sosów i ciasta przejść z "direct production" na normalną produkcję na magazyn. Wtedy MRP scali zapotrzebowania na te półprodukty z całego dnia i wygeneruje jedno zlecenie planowane na sos i jedno na ciasto. Piszę tutaj naturalnie w sporym uproszczeniu (nie uwzględniam rodzaju MRP, procedury ustalania wielkości partii, profilu planowania itd.), ale tak można ustawić planowanie MRP.
Damian19
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 26, 2020 8:53 pm

Re: ŁĄCZENIE ZLECEŃ PRODUKCYJNYCH

Post autor: Damian19 »

Cześć,
Dzięki za odpowiedź, co do sposobu plan w większości jest zrobiony w md61 - dniówki - w oparciu o dane historyczne. W większości zlecenia produckyjne są tworzone w md16 - ewentualnie korygujemy go stworzeniem osobnego zlecenia w co01. Odnoście odzwierciedlania rzeczywistości - no właśnie na ten moment mamy np. 6 WB w oparciu o jedna recepturę i mamy to pocięte czyli:

WB 1 - 250 kg
WB 2 - 250 kg
WB 3 - 250 kg
WB 4 -250 kg

Rzeczywiście została przygotowana porcja 1000 kg - w tym przypadku powyżej wszystko zostało rozrzucone.
Wszystko jest u nas produkowane od nowa na końcu pakowane - żaden z półfabrykatów nie jest magazynowany
Chciałbym mieć jedno zlecenia na ten sos, ciasto itp. Rozumiem, że wycinamy część BOM w tym przypadku ciasto, sosy i tworzymy na nie osobne zlecenia. Zlecenia na WB zostają tylko z WIP i WIP PREPACKED. Dodatkowo jeżeli niektóre WB mają wspólny WIP jak je połączyć byśmy uzyskali również jedno zlecenie.Ale jak pokazać między nimi korelację tzn. np. w przypadku audytu jak w systemie pokazać, ze to konkretne zlecenie na sos zostało wykorzystane do akurat tego konkretnego WB.



Dzięki za odpowiedź,
ODPOWIEDZ