Blokowanie pozycji w zapotrzebowaniu - dodanie powodu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Blokowanie pozycji w zapotrzebowaniu - dodanie powodu

Post autor: max301 »

W nawiązaniu do obecnej trudnej sytuacji zrodził się pomysł analizy już zatwierdzonych zapotrzebowań.
Taka kontrola już po zatwierdzeniu a przed wystawieniem zamówienia.
Ja wiem że można to zrobić wcześniej i nie akceptować jakiegoś etapu podczas strategi zatwierdzania ale powiedzmy że taką już kontrolę finalną przeprowadza zarząd.

Chodzi o takie blokowanie żeby potem w ME5A można było znaleźć te wszystkie wstrzymane pozycje.
Idealnym do tego rozwiązaniem wydaje się uzycie opcji blokowania w karcie Status.
Tylko tam można ustawić tylko opcję 1 (zablokowane przez użytkownika) lub 0 (niezablokowane).
Blokowanie nie mające jakby wpływu na możliwość późniejszego np. wystawienia zamówienia ale jakby odseparowanie zablokowanych od niezablokowanych.

Macie jakiś pomysł jak w miarę prosto i szybko przeprowadzić taka analizę aby było to prowadzone bez bez zrzutów do excela, obrabiania tego itd ?

Czyli robimy raport zapotrzebowań i przeglądamy te zatwierdzone (mowa o strategii zatwierdzania, ME55).
Tam gdzie należy zablokować pozycje (bo np. produkcja bez tego na razie przeżyje) to przy edycji wybieramy w statusie „zablokowana przez użytkownika” i dajemy komentarz w stylu „wstrzymane do czasu zwolnienia".
Te, które są konieczne dla funkcjonowania zakładu i nie mogą być wstrzymane dostają zielone świtało czyli finalnie wystawiamy zamówienie.

Tylko brakuje mi tutaj możliwości dodania statusu lub komentarza dla pozycji, które to zielone światło dostały..
Niestety przy wyborze „niezablokowane” komentarz nie jest zapamiętywany (mimo że pole jest edytowalne).

Po co?
Tak żeby kiedyś jak ktoś zapyta czemu dane zapotrzebowanie zostało zamówione można było zobaczyć, że dostało ono zgodę podczas cyklicznego kryzysowego przeglądu (o czym powie nam jakiś komentarz).

Trochę się rozpisałem ale myślę że wiadomo o co chodzi.

Znalazłem kilka innych wpisów na forach gdzie próbowano zdefiniować inne wybory.
Ale z tego co widziałem bez rezultatu. Ale to było masę lat temu.

https://answers.sap.com/questions/75303 ... blckd.html



Chociaż tutaj widzę że dodanie nowej pozycji wyboru powinno spełnić potrzeby obecnej sytuacji. Czyli dołączenie znacznika do PR bez konieczności systemowego blokowania możliwości wystawienia zamówienia.



https://it.toolbox.com/question/how-to- ... ion-113011
Pozdrawiam
Elas Pinkman
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Blokowanie pozycji w zapotrzebowaniu - dodanie powodu

Post autor: mikas »

A może przez ME35K ?

pozdrawiam, Michał
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Re: Blokowanie pozycji w zapotrzebowaniu - dodanie powodu

Post autor: max301 »

Ech... niestety brak uprawnień. Irytuje mnie to strasznie :evil:

Dzięki.
Pozdrawiam
Elas Pinkman
ODPOWIEDZ