Brak kosztów postulowanych w COR3

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
ppaszel
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 3:01 pm

Brak kosztów postulowanych w COR3

Post autor: ppaszel »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i też zaczynam dopiero poznawać SAP od strony produkcji i magazynów.

Mam pytanie, czy ktoś miał może taka sytuację że w analizie kosztów zlecenia procesowego COR3 brakowalo całej kolumny kosztów postulowanych.

Jaka może być tego przyczyna? Czy okres założenia zlecenia lub partii może mieć na to wpływ? Zwykle staramy się rozliczać zlecenia w jednym miesiącu bo nie mamy duzych wolumenów.

W tym przypadku jeden indeks materiałowy miał złą cenę standardową i czekaliśmy żeby wskoczyla poprawna cena od nowego miesiąca żeby nie mieć nieprawdziwych odchyleń. Gdy rozliczyłem zlecenie w nowym miesiący nie ma w ogóle wartości planowanych.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Przemek Paszel
marcin_bushu
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 13, 2007 1:43 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Brak kosztów postulowanych w COR3

Post autor: marcin_bushu »

Hej,
czyli kalkulacje zrobiłeś na nowy okres, a rozliczasz jeszcze poprzedni. Koszy postulowane są z kalkulacji planowanej, jeżeli były 0 to wszystko pójdzie w odchylenia.
ppaszel
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 3:01 pm

Re: Brak kosztów postulowanych w COR3

Post autor: ppaszel »

Cześć.
Dzięki za odpowiedz.
Nie bardzo rozumiem o jaką kalkulację planowaną chodzi?
Zlecenia co prawda mają daty z poprzedniego miesiąca, ale to chyba nie stoi na przeszkodzie żeby je rozliczyć w bieżącym, zwłaszcza, że z nigdy nie będziemy mieli czystej sytyacji,że wszystko zamykamy w jednym miesiącu. Przecież zawsze zostają nierozliczone zlecenia z ostatnich dni miesiąca i tylko z tym jest problem. Co do odchyleń zdaję sobie sprawę. Tylko jak to teraz odkręcić gdy poprzedni okres jest już zamknięty.
Ciężka sprawa z tym SAPem. Będę wdzięczny za info.
ODPOWIEDZ