COR2/CO02 - Wybór alternatywnej receptury.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
P!otr3k
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

COR2/CO02 - Wybór alternatywnej receptury.

Post autor: P!otr3k »

Cześć,

Pracowałem w firmie, w której można było z poziomu transakcji COR2 wybrać alternatywę receptury podstawowej, np. produkuję mix kubków w ilości 15 szt., gdzie bazą jest 10 kubków białych i 5 kolorowych. Mix ma jeden numer materiału SAP, ale posiada alternatywne receptury, które różnią się jedynie kolorem kubków dodatkowych np. alternatywa 1 to 10 kubków białych i 5 zielonych, alternatywa 2 to 10 kubków białych i 5 czerwonych, alternatywa 3 to 10 kubków białych i 5 kubków niebieskich itd.

Moje pytanie brzmi, jak się wybierało te alternatywy w COR2 lub CO02.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: COR2/CO02 - Wybór alternatywnej receptury.

Post autor: mgabryel »

alternatywną specyfikację materiałową w CO02 można na zleceniu określić z poziomu zakładki 'Dane podstawowe'.
Można to zrobić przez podmianę wersji produkcji, która m.in. determinuje określoną marszrutę i alternatywę Spec. materiałowej.
P!otr3k
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: COR2/CO02 - Wybór alternatywnej receptury.

Post autor: P!otr3k »

Dziękuję za odpowiedz, przy najbliższej okazji spróbuje to wykorzystać, jednak ja pamiętam, ze alternatywną recepturę wybierałem z paska u góry, z zakładki Funkcje>Odczyt danych podstawowych i tutaj pytanie, czy ktoś spotkał się z tym sposobem?
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: COR2/CO02 - Wybór alternatywnej receptury.

Post autor: mgabryel »

tak, można powiedzieć że to jest ten sam sposób, tylko wybrany z poziomu menu.
W obu przypadkach pojawia się okienko dialogowe, na którym określasz jakie dane podstawowe maja być ponownie odczytane.
Najlepiej pracować z wykorzystaniem wersji, co jest zgodne z SAP best practice.
ODPOWIEDZ