Zapas u dostawcy vs potrzeba

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
kachafela
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 20, 2019 3:47 pm

Zapas u dostawcy vs potrzeba

Post autor: kachafela »

Czesc!

Przekopałam forum, ale nie znalazłam podobnego tematu.

Potrzebuje umieć wyciągać dostępny zapas u dostawcy (kooperanta) (to wiem, np. z LX03) i do tego potrzebuję ilość potrzebna u dostawcy wynikająca z otwartych zamówień (czyli ilość komponentów z zamowienia)

Potrzebuje to, aby umieć kontrolować gdzie jeszcze należy zrobić przesunięcia zapasu z magazynu na magazyn dostawcy a gdzie nie.

tzn. Zamawiam u kooperanta 1x drzwi i wysyłam mu surowce do wykonania tych drzwi np: 1x płyta, 1x klamka. Czyli powinnam mieć na zapasie dostawcy 1x klamka i 1x płyta.

Oczywiście takich zamówień mam całe mnóstwo.

Czy znacie jakiś automatyczny sposób na wyciąganie tych składników z zamowienia? Albo transakcje, która to ze sobą sparuje (zapas u dostawcy + potrzeba z zamówień)? Albo jakaś tabele? Próbowałam coś ukulać z tabela RESB, ale bez skutku.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Zapas u dostawcy vs potrzeba

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim zapasu u kooperanta / podwykonawcy nie wyświetlisz przy pomocy transakcji LX03. Ta transakcja działa na poziomie SAP WM, a zapas u kooperanta nie jest zarządzany na poziomie składu i co za tym idzie na poziomie magazynu.

Zapas u podwykonawcy tj. zapas specjalny typu O możesz wyświetlić np. w transakcji MMBE, MB52, MBLB.

Do zarządzania zapasem u podwykonawcy najprościej jest wykorzystać transakcję ME2O. Tutaj zobaczysz zarówno zapasy, jak i zapotrzebowania na te zapasy, a także możesz w tej transakcji utworzyć przesunięcia do zapasu podwykonawcy lub zaplanować te przesunięcia przy pomocy dostawy wychodzącej.

Planowanie zapasów u podwykonawcy warto zautomatyzować przy pomocy obszarów MRP, obszar MRP modeluje wtedy pojedynczego kooperanta. Dzięki temu przebieg planowania MRP może automatycznie tworzyć propozycje uzupełnienia zapasu podwykonawcy oraz możesz wykorzystać wyjątki MRP do monitorowania całego procesu.
ODPOWIEDZ