S/4HANA MRP – to Live or not to Live: MRP lists

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
dominik.tylczynski
Posty: 8351
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

S/4HANA MRP – to Live or not to Live: MRP lists

Post autor: dominik.tylczynski »

Taki oto blog wysmażyłem - ciekaw jestem Waszych opinii - S/4HANA MRP – to Live or not to Live: MRP lists



Untitled.png
Untitled.png (25.62 KiB) Przejrzano 1794 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8351
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: S/4HANA MRP – to Live or not to Live: MRP lists

Post autor: dominik.tylczynski »

Wysłałem do SAP improvement request o przywrócenie list MRP w S/4HANA MRP Live
https://influence.sap.com/sap/ino/#/idea/249067
:!: Zachęcam do głosowania :!:
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: S/4HANA MRP – to Live or not to Live: MRP lists

Post autor: marcus »

Cześć,

Mam pytanie: czy to normalne, że nie mam uprawnień podglądu tego linku, pomimo, iż jestem zarejestrowany w programie SAP Influence?

Wyświetla mi się komunikat, że "Object does not exist or access is denied".

Odnośnie blogu - to naprawdę świetny tekst! Tak szczerze, to dopiero po tym tekście dowiedziałem się jaka jest różnica miedzy MD04 a MD05. Nigdy nie korzystałem z listy MRP (może dlatego, że nie pracuję jako kontroler), ale codziennie staram się odpowiadać na pytania innych, dlaczego coś przyjechało w takim terminie a nie innym i co mogło być przyczyną opóźnienia. Przyznam, że po przeczytaniu tego tekstu odpaliłem listę MRP i dopiero wtedy jak na talerzu ujrzałem wszystkie wyjątki w MRP dla kilkuset materiałów, które gdyby codziennie kontrolować należycie, można by unikać nieprzyjemnych sytuacji. Nawet zdziwiłem się, że dla kilkuset materiałów, takich wyjątków w których zapotrzebowania z jakiegoś powodu nie zostały pokryte na czas, pojawia się około 10 dziennie. To nie jest wcale dużo roboty aby zareagować dla tych 10 materiałów dziennie i np. skontaktować się z dostawcą w celu przyspieszenia dostawy, a przecież może to znacznie zredukować straty dla firmy. W końcu każde opóźnienie może skutkować utratą klienta.

Gdy dzięki Tobie odkryłem tą "starożytną wiedzę" na nowo, nie mogę wprost uwierzyć, że kiedy firma przejdzie na S/4 HANA - to cały przebieg MRP będzie odbywał się w tle bez możliwości zerknięcia we wszystkie odstępstwa. W takiej sytuacji pozostaje cieszyć się starym, poczciwym SAP ERP, póki jeszcze można ;) :)

Pozdrawiam i dzięki za świetny tekst!
dominik.tylczynski
Posty: 8351
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: S/4HANA MRP – to Live or not to Live: MRP lists

Post autor: dominik.tylczynski »

marcus pisze: wt cze 02, 2020 11:12 pm Mam pytanie: czy to normalne, że nie mam uprawnień podglądu tego linku, pomimo, iż jestem zarejestrowany w programie SAP Influence?

Wyświetla mi się komunikat, że "Object does not exist or access is denied".
Przypuszczam, że w przypadku projektu SAP S/4HANA Cloud Core Logistics and Manufacturing trzeba mieć S-user'a, aby głosować, czyli użytkownika dla klienta lub partnera SAP.
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: S/4HANA MRP – to Live or not to Live: MRP lists

Post autor: peterek13 »

:D :) :D
głos na tak
głos na tak
głos na tak.JPG (8.67 KiB) Przejrzano 1699 razy
ODPOWIEDZ