ME2L i data zamówienia

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

ME2L i data zamówienia

Post autor: max301 »

Cześć.

Mam zagwostkę, która mi strasznie miesza w moich wyrzeźbionych plikach Excela.
Robię zrzut danych z ME2L i w kilku przypadkach pokazują mi się nie daty zamówienia kiedy zostało utworzene ale daty zmiany tego zamówienia ale uwaga nie zawsze.

Dzieje się to w wypadku kiedy w liniach harmonogramu mam rozbite ilości.
Tam gdzie w liniach harmnonogramu mam jedną pozycję w ME2L pokazuje się data utworzenia widoczna w SAP (nawet jak zmienię zamóienie to wtedy pokazuje się data poprawna).

Szczegóły będzie widać w załączonym przykładzie. Zamówienie zostało utworzone 05.03.2020.
Zostało dostarczone częściowo więc żeby widzieć w raporcie kiedy bedzie dostawa pozostałych sztuk rozbiłem te ilośći.
W dniu 26.06.2020 zmodyfikowałem linie harmonogramu i całkowitą ilość 39 sztuk rozbiłem na 11 szt dostarczonych w dni 17.04 oraz 28 sztuk z datą dostawy na 20.07.

Czemu data utworzenia zamówienia dla tych niedostarczonych pozycji wskakuje 26.06. a nie 05.03 ??
Załączniki
Zła data zamówienia.png
Zła data zamówienia.png (45.99 KiB) Przejrzano 1707 razy
Pozdrawiam
Elas Pinkman
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: ME2L i data zamówienia

Post autor: dominik.tylczynski »

Wyjaśnienie jest w nocie 2737993 - Doc. Date is not correct in ME2* reports in Delivery Schedule view
System shows the date of adding the Schedule Line (EKET-BEDAT) instead of the date of creation (EKKO-BEDAT).

The purpose of Delivery Schedule view is to display the schedule line relevant data. This data is stored in table EKET. In case user changes the view to Delivery Schedule, system will populate column Doc. Date using EKET-BEDAT and not EKKO-BEDAT.

Jeśli takie działanie raportu nie odpowiada Twoim potrzebom możesz je zmienić przy pomocy BADI opisanego w nocie 2455462 - How to enhance purchasing reports with new fields/change standard logic?
ODPOWIEDZ