Dopisanie dat ważności do produktów

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
schmeichelek
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 07, 2020 2:23 pm

Dopisanie dat ważności do produktów

Post autor: schmeichelek »

Witam serdecznie,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Nie bardzo wiem, jak i gdzie mam dopisać daty ważności produktów spożywczych.

Z uwagi, że składujemy towar, który ulega przeterminowaniu chciałbym wprowadzać do przyjęcia datę ważności dostarczonych produktów.

Zazwyczaj dostawa od poszczególnego dostawcy przychodzi co tydzień zawiera od 30 - 120 referencji (różne produkty, różne daty)


Czy moglibyście mi powiedzieć jak mam za to się zabrać? Od czego muszę zacząć?

Pozdrawiam,
Radek
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Dopisanie dat ważności do produktów

Post autor: mgabryel »

Trzeba zacząć od konfiguracji i aktywować kontrolę daty przydatności (SLED) przy przyjęciu zapasu dla odpowiedniego zakładu i rodzaju ruchu.
IMG: Logistyka Ogólnie -> Zarz. partiami ->Termin ważności -> Ustawianie kontroli daty ważności (OMJ5).

Kontrola będzie działać przy przyjęciu również dla materiałów, które nie mają aktywnego zarządzania partią i data przydatności zostanie zapisana w dokumencie materiałowym.
Dla materiałów partiowanych zostanie dodatkowo zapisana w danych podstawowych partii, co umożliwia późniejsze analizowanie dat przydatności poszczególnych partii znajdujących się aktualnie na stanie magazynowym.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Dopisanie dat ważności do produktów

Post autor: dominik.tylczynski »

Dla produktów z datą ważności, zwłaszcza w przemyśle spożywczym, zdecydowanie rekomendowałbym zarządzanie partiami. Wtedy datę ważności partii wpisujesz po prostu w danych podstawowych partii. Dalej oczywiście możesz skonfigurować kontrolę daty ważności zgodnie ze wskazówkami Mariusza.
ODPOWIEDZ