Wartość przyjęcia/wartość PO

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Tracert
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 04, 2021 6:18 pm

Wartość przyjęcia/wartość PO

Post autor: Tracert »

Cześć,

Mam pytanie - skąd sap bierze wartość PZ? Kiedy może odbiegać ona od PO? Czy jest możliwe, że pozycje z jednego dokumentu PO są później przyjęte część w tej samej cenie co PO, a część w innej? (najpierw w innej, później w cenie PO - różnica kilkunastu sek.).

Pozdrawiam

mrcb
Posty: 196
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 53 times

Re: Wartość przyjęcia/wartość PO

Post autor: mrcb »

Jeżeli nie jest to kwestia szybkiej zmiany ceny w zamówieniu, to podobny objaw daje częściowa faktura dostawcy przed przyjęciem.
Ilość PZ, która została już zafakturowana jest wyceniana na bazie faktury, reszta w oparciu o cenę z zamówienia.
Spróbuj prześledzić historię zmian na pozycji zamówienia, sprawdź, czy jest już faktura, to powinno trochę rozjaśnić temat.

pozdr.m.

Tracert
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 04, 2021 6:18 pm

Re: Wartość przyjęcia/wartość PO

Post autor: Tracert »

Z tego co pamiętam faktura była w całości (nie wiem tylko czy przed czy po PZ) - więc trochę wariant z tym, że to od tego różnica nie pasuje. Zweryfikuję jeszcze czy nie było czasem jakieś korekty na ruchach materiału. Cena w zamówieniu była zmieniana, ale sporo wcześniej i nie pasowała skala zmiany. Bardzo dziwna sytuacja, ale wyglądałoby tak jakby sam wziął dla x jedną cenę, a dla y drugą cenę, a ta trzecia to punkt w którym jest trochę tak trochę tak.