Read PP master data function

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
peterek13
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Read PP master data function

Post autor: peterek13 »

Dzień dobry.

Proszę w razie czego przenieść wątek na forum gdzie jest programowanie ;).

W zleceniu sprzedaży podawana jest wersja produkcji. Było napisane dla klienta kiedyś takie rozszerzenie, teraz jest testowane i coś nie działa ;).... Już wyjaśniam wszytko. Jest na pozycji zlecenia sprzedaży dodatkowa zakładka ( z polami dla wersji produkcji, oznaczenia marszruty itp.). Tak jak "technicznie" potrafię to opisać, to pola które są widoczne w tej zakładce to Z-pola dodane do tabeli VBAP. Są one zawarte w z tabeli/strukturze. Tylko, ze podanie w tej zakładce wersji produkcji nic nam nie daje, bo dane się nie zaciągają do zlecenia procesowego. Na produkcie w danych podstawowych jest jakaś z-strategia, coś na kształt 82/81, i to generalnie działa bo ze zlecenia sprzedaży, system przekierowuje nas do zlecenia procesowego itp. Wersja produkcji którą w tym momencie widzimy w zleceniu jest pewnie wersją domyślną. Natomiast nic się nie zmienia w momencie kiedy wpiszemy wersję w tej zakładce w zleceniu sprzedaży, wtedy do zlecenia procesowego nie zaciągają się dane związane z podawaną wersją produkcji. A tak miałoby być...

Moim zdaniem dzieje się tak ponieważ w tej z-zakładce w zleceniu sprzedaży jest wypełniane tylko pole i nic więcej, a powinno być tak, że nie tylko wypełniamy pole, powinno się móc też wykonać odczyt danych podstawowych PP.

Moje finalne pytanie, czy w ogóle technicznie ( programowanie w ABAP) jest możliwe to, żeby w miejscu o którym piszę w zleceniu sprzedaży, dopragramować jakoś to, żeby móc ten odczyt danych PP wykonać? Wiadomo, ze można to zrobić w zleceniu procesowym, ale w moim pytaniu oczywiście chodzi o to, czy jest to wykonalne z tamtego miejsca w zleceniu sprzedaży?

Pozdrawiam

wojtas7
Posty: 816
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 176 times

Re: Read PP master data function

Post autor: wojtas7 »

Hej

To nie jest tak że coś jest na zakładce wypełniane. To co widzisz na zakładce w zleceniu sprzedaży to raczej po prostu dane zapisane w tabeli. U Ciebie pewnie pytanie jest, kiedy i co powinno się wydarzyć przy stworzeniu nowego dokumentu - wówczas Wasze zetowe pola są wypełniane no i to co byś chciał żeby się wydarzyło w module PP. I odpowiadając na Twoje pytanie - oczywiście że w odpowiednim miejscu (np. w SD user_exit_document_save_prepare itd) można sobie w abapie oprogramować co się chce.

pozostaje kwestia polityki i organizacji, kto u Was miałby to zrobić, kto na to się zgodzić, kto zapłaci itd. Myślę że w żadnej firmie nie działa to tak że użytkownik mówi - oprogramujcie to tu w abapie - i na własną rękę ktoś to rzeźbi ;-)

pozdr