Bezpośredni dostęp do tabów material master

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Bezpośredni dostęp do tabów material master

Post autor: Pawel_85 »

Cześć,
Witam po przerwie :wink:
Jak mawiał klasyk, "wiążę się z następującym problemem" :wink:
Optymalizuję pracę swoją i moich ludzi poprzez robienie różnego rodzaju exceli z makrami, które robia update różnych wartość w material master w SAP. Jest to po prostu nagrany skrypt( dla jednego materiału) w SAP i zagnieżdżony/zapętlony w VBA
Problem pojawia się w momencie, gdy któryś materiał nie ma takiej samej ilości tabów w material master co materiał, na podstawie którego nagrywałem skrypt i, dajmy na to, chcąc zaktualizować dane w quality management, dla niektórych materiałów otwiera tab costing itd.
I pytanie - czy jest możliwość wskazania, który tab ma zostać otwarty? Tzn, żeby to nie odbywało się na zasadzie wskazywania pozycji w oknie Select view, ale bezpośrednie odwołanie do konkretnego taba? (tak wiem, ale nie mam możliwości używania LSMW w pracy :wink: )
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Bezpośredni dostęp do tabów material master

Post autor: Pawel_85 »

Ok, znalazłem sobie pośrednie rozwiązanie - skrypt będzie działał na podstawie maintenance status, ale nadal wydaje mi się to droga naokoło, musi być coś prostszego :wink:
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Bezpośredni dostęp do tabów material master

Post autor: dominik.tylczynski »

Możesz spróbować zaznaczyć wszystkie wglądy i potem już w MM02 przeskakiwać między zakładkami.
Do każdej zakładki jest oddzielny okcode.
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Bezpośredni dostęp do tabów material master

Post autor: Pawel_85 »

Mądrego warto poczytać.
Działa. Dzięki!
ODPOWIEDZ