COOIS i Excel

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Opa
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:37 am

COOIS i Excel

Post autor: Opa »

Ostatnio w mojej firmie zmienił się sposób planowania. Plan produkcyjny pobierany jest z transakcji COOIS w formie raportu do Excela, a nastepnie zlecenia przeniesienia wystawiane są w LP10 na podstawie tego oto raportu. Powoduje to pewien problem zwiazany z aktualizacjami planow - zmuszeni jestesmy do czestego sprawdzania czy czasami nic sie nie zmienilo i za kazda aktualizacja trzeba znow recznie importowac plan produkcyjny do Excela. Orientujecie sie moze, czy istnieje mozliwosc zautomatyzowania tego procesu tak aby plik Excela po kliknieciu "odswiez" aktualizowal sie sam lub widzicie moze inne rozwiazanie tego problemu?

Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
danielowy
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 20, 2021 8:18 am

Re: COOIS i Excel

Post autor: danielowy »

Istnieje narzędzie SNP EasyInput, które za pomocą skryptu pozwala na integrację SAPA z excelem, ale to zależy od tego czy twoje przedsiębiorstwo jest gotowe, aby z takiego narzędzia skorzystać.
dominik.tylczynski
Posty: 7492
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1392 times
Been thanked: 1191 times

Re: COOIS i Excel

Post autor: dominik.tylczynski »

Transakcja LP10 służy do uruchomienia procesu zaopatrzenia produkcji właśnie na podstawie zleceń produkcyjnych, tych samych zleceń, które widzisz w COOIS. Zatem, moim zdaniem, nie jest tutaj potrzebne pośrednictwo Excela - w jakim celu zrzucasz zlecenia produkcyjne do Excela przed wywołaniem zaopatrzenia produkcji w LP10? Co robisz w tym Excelu?
Czy nie lepiej wykorzystać wprost interfejs WM-PP - SAP Help WM-PP Interface - i mieć cały proces zintegrowany w SAP, bez żadnych dodatkowych Exceli?
Opa
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:37 am

Re: COOIS i Excel

Post autor: Opa »

W COOIS nie mamy możliwości zobaczenia, czy dane zlecenie zostało już wystawione w transakcji LP10. Raport do Excela zrzucany jest w celu uniknięcia pomyłki przez osobę tworzącą transfer.