ruchy pojemników raport

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
joji96
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 13, 2021 8:40 pm
Has thanked: 1 time

ruchy pojemników raport

Post autor: joji96 »

Witam,

Jestem laikiem z SAPa, który stara się polepszyć swoją pracę i związku z tym, chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość automatycznego generowania raportu z ruchami pojemników (zasada działania jak z transakcji RL17l po wpisaniu nr pojemnika oraz dostawcy, pokazują się wszystkie ruchy oraz saldo) dla wszystkich wybranych dostawców. Chcę, żeby taki raport generował się raz w miesiącu oraz zapisywał się na dysku.
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: ruchy pojemników raport

Post autor: peterek13 »

Dzień dobry,

Ja bym to zrobił w następujący sposób.
Jest powszechnie znana transakcja z SAP MM, która służy do wyciągania danych w ten sposób, jak Ty o nich mówisz. To pierwsza sprawa.
Druga sprawa, to ustawienie wariantu dla takiej transakcji, albo będąc jeszcze bardziej precyzyjnym, to ustawienie wariantu dla programu który kryje się za tą transakcją, np z parametrami odpowiednimi dla pojemników, czyli w wariancie robisz np zakres pojemniki(nr materiałów dla pojemników) +zakład, tak jak potrzebujesz.
Trzecia sprawa to uruchomienie zadania w tle z takim wariantem, tutaj jak mniemam musiałbyś ustawić zadanie w tle z częstotliwością co jeden miesiąc.
Moim zdaniem takie coś spełniłoby twoje wymagania.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ