Brak materiału w składzie wydania xxx

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
P!otr3k
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Brak materiału w składzie wydania xxx

Post autor: P!otr3k »

Cześć,

Jak w temacie. Przy próbie założenia zlecenia nowego indeksu wyskakuje mi błąd, ze indeks jest nieważny na składzie, a w MRP 2 otrzymuję ostrzeżenie "Brak materiału w składzie wydania xxx".

Rozwiązaniem jest wpisanie indeksu na skład, ale nie pamiętam transakcji. Pamiętam, że robiłem to jakiś czas temu, ale nie mogę odnaleźć w notatkach kodu transakcji.
Wpisywałem tam jedynie skład i następnie numer indeksu.

Czy pamięta ktoś z Was nazwę tej transakcji?
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Brak materiału w składzie wydania xxx

Post autor: peterek13 »

Hej,

Trzeba materiał rozszerzyć o skład wydania, czyli np w transakcji MM01 wprowadzić dane ( pewnie mogą być podobne do tych, które materiał ma założone na dostępnych składach). Tam gdzie jest okno poziomów organizacyjnych w transakcji MM01, tam trzeba w polu skład wpisać ten o który ccemy materiał rozszerzyć.
I oczywiście pozostaje kwestia zapasu. Rozszerzysz o skład wydania, ale może być dostępny tylko na innym składzie, a chcesz wydawać z tego nowego. Jeżeli faktycznie tak jest, to wtedy w opcji przeksięgowania w MIGO, ruchem 311 trzeba przenieść towar na skład wydania.

Pozdrawiam
P!otr3k
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Brak materiału w składzie wydania xxx

Post autor: P!otr3k »

Hej,

Dzięki za odpowiedz, ale dane w masterdacie są poprawnie uzupełnione. Chodzi o jakby zezwolenie aby dany indeks mógł być produkowany na konkretnym składzie.
Jak opisałem powyżej, już kiedyś takie zezwolenie dla innego indeksu dawałem, jednak nie pamiętam w jakiej transakcji to się robi. Proste dwa ruchy, w pierwszym oknie wybieramy skład, a w następnym wpisujemy indeks.

Clue: jaki kod transakcji.
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Brak materiału w składzie wydania xxx

Post autor: peterek13 »

mm01,02.PNG
mm01,02.PNG (65.35 KiB) Przejrzano 1076 razy
Jeżeli chodzi o ten skład na żółto, z którego wynika błąd w MRP2 o którym piszesz, to trzeba wtedy założyć materiał na tym składzie. Albo trzeba klepać w MM01 dla np składu 0002, jeżeli jest założony tylko na 0001, albo w transakcji MMSC wpisać na ekranie początkowym materiał i zakład, a w "środku" dopisać ten skład produkcyjny i zapisać.

Pozdrawiam
P!otr3k
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Brak materiału w składzie wydania xxx

Post autor: P!otr3k »

MMSC - dokładnie o tę transakcję mi chodziło dobrodzieju :D Wchodzę i dopisuję skład.
Teraz wszystko gra.

Problem rozwiązany.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ