Pomoc dla początkującego

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
CiZiMiZi
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2022 10:25 am

Pomoc dla początkującego

Post autor: CiZiMiZi »

Witam zaczynam działać w systemie sap. Dostałem od przełożonych zadanie wprowadzenia maszyn z lokalizacjami. Chciałbym tutaj pisać różne podstawowe pytania jakie będę miał. Szkolenie jak najbardziej w przyszłości jest zaplanowane ale chciałbym już szybciej coś zacząć działać.
Chciałbym zacząć od tego jak usunąć pozycje w tej części na zdjęciu lub zmienić nazwę oznaczenia co spowoduje zmianę lokalizacji.
Załączniki
sap2.png
sap2.png (23.62 KiB) Przejrzano 1389 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: dominik.tylczynski »

Przypuszczam, że jesteś w transakcji IH01. Możesz zatem kliknąć podwójnie na numer lokalizacji, aby ją wyświetlić. Następnie możesz przejść do trybu zmiany i zmodyfikować lokalizację.
Generalnie lokalizacje funkcjonalne opracowujesz w ścieżce menu: Logistics -> Plant Maintenance -> Management of Technical Objects -> Functional Location - tutaj znajdziesz potrzebne transakcje.
CiZiMiZi
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2022 10:25 am

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: CiZiMiZi »

Dokładnie tak, chciałbym usunąć wszystko stamtąd ponieważ muszę na nowo zrobić wszystkie lokalizacje. Znalazłem opcje zaznaczenia do usunięcia ale jak faktycznie to usunąć i się tego pozbyć ?
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: dominik.tylczynski »

Z poziomu transakcji modułu PM, lokalizacje funkcjonalne możesz tylko oznaczyć do usunięcia. To powinno wystarczyć. Dopiero archiwizacja (transakcja SARA, obiekt PM_IFLOT) usuwa lokalizacje trwale z bazy danych.
CiZiMiZi
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2022 10:25 am

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: CiZiMiZi »

Ok to jeżeli do archiwizacji nie mamy dostępu i trwale nie możemy tego usunąć to jest możliwość może zmiany nazwy oznaczenia żeby pozmieniać i wpakować do innej lokalizacji głównej ? Chodzi mi o to żeby np. zrobić lokalizacje PL1 tam wpakować wszystkie PL-B1, PL-B2, itd. i PL zostawić czyste
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: dominik.tylczynski »

Utwórz zatem lokalizację PL1 i przepnij do niej lokalizacje PL-B1, PL-B2, PL-B3, PL-B4, PL-B0L i PL-DBL. Wtedy lokalizacja PL zostanie pusta i możesz ją oznaczyć do usunięcia (deletion flag).
CiZiMiZi
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2022 10:25 am

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: CiZiMiZi »

Z przenoszeniem nie mam już problemu ale mianowicie czy zmiana nazwy lokacji funkcjonalnej jest tylko możliwa poprzez wskaźniki alternatywne ? Taka opcje zmiany nazwy znalazłem
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: dominik.tylczynski »

Możesz zmienić opis lokalizacji, czyli np. "Mostowa 21" z Twojego pierwszego posta, ale nie kod lokalizacji, czyli np. PL-DBL-MS2.
CiZiMiZi
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2022 10:25 am

Re: Pomoc dla początkującego

Post autor: CiZiMiZi »

Potrzebuje pomocy dotyczacej tych struktur ktore stworzyłem, mianowicie na czerwono zrobilem bill of material czyli wcisnąłem części zamienne do maszyn ktore mamy na zakladzie. Osoba prowadzaca powiedziała ze w bill of materials powinienem wpisac mniejsze maszyny składające się na tą główna maszynę, a takie części zamienne w general task list wpisywać. Czytając na temat BOM w internecie raczej widzę części zamienne a nie maszyny i tutaj mam pytanie czy ja źle rozumiem prowadzącego czy może on się myli ?
Załączniki
Lista Struktury.png
Lista Struktury.png (69.16 KiB) Przejrzano 1215 razy
ODPOWIEDZ