Automatyczne drukowania etykiet po przyjęciu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Nervi
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 1:41 pm
Been thanked: 1 time

Automatyczne drukowania etykiet po przyjęciu

Post autor: Nervi »

Cześć,
Jak w temacie. Które transakcje służą do ustalania automatycznego drukowania etykiet po przyjęciu?
Dostawy u mnie w firmie przyjmowane są w transakcji VL06O, a etykiety automatycznie drukowane są za pomocą transakcji VL74.
Od kilku tygodni występuje problem, że dla niektorych referencji (lub dla wszystkich konkretnego klienta) etykiet się nie drukują.
Czy możliwa jest naprawa tego problemu z pozycji end-usera?
Czy są to zmiany spowodowane przez dostawcę? A może przez zmianę pakowania?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Automatyczne drukowania etykiet po przyjęciu

Post autor: dominik.tylczynski »

Trochę dziwi mniej przyjmowanie dostaw w transakcji VL06O, gdyż ta transakcja to monitor dostaw wychodzących.

Skoro etykiety drukujesz transakcją VL74, to znaczy że są to wydruki z poziomu jednostek obsługi (ang. handling units). Jeśli sporadycznie zdarza się, że tych etykiet nie można wydrukować, to znaczy, że na poziomie jednostki obsługi nie został ustalona informacja wyjściowa. Za ustalanie tych informacji odpowiadają rekordy ustalania informacji wyjściowych, które dla jednostek obsługi opracowuje się w transakcjach VV61, VV62, VV63 (tworzenie, zmiana, wyświetlanie).

Tyle mogę pomóc na podstawie ogólnego opisu problemu. Szczegóły tych rekordów tj. rodzaj warunku, pola wg jakich jest ustalana informacja wyjściowa czy wartości w tych polach są już specyficzne dla Twojej instalacji systemu.
Nervi
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 1:41 pm
Been thanked: 1 time

Re: Automatyczne drukowania etykiet po przyjęciu

Post autor: Nervi »

Dziękuję za odpowiedź.
VL06I - mój błąd. Potem VL32N i drukowanie etykiet w VL74. Sprawdzę poniższą instrukcje i dam znać!
ODPOWIEDZ