magazyny

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Iza555
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 21, 2022 2:06 pm

magazyny

Post autor: Iza555 »

hej ,jestem poczatkujacym uzytkownikiem SAP ,mam pytanie odnosnie magazynow : mam magazyn 917 ,jest to magazyn reklamacyjny. Podzielony jest na typy,ktore odpowiadaja rodzajowi towaru jaki jest blokowany. W moim dziale jestem nowa ,moim zadaniem jest posprzatac ten magazyn.
Wyswietlam stany za pomoca LX02 lub LX03.Trzucam do Exella.I zaczyna sie zabawa,bo nie moge wyszukac kto ,jaka ilosc wrzucil na ten magazyn.Transakcje LT23 i LT24 nie pomagaja. Chodzi o to,ze osoby,ktore blokuja ten magazyn twierdza,ze te materialy wyjechaly z fabryki.Jesli tak jak moge sprawdzic z jakim nr Lieferschein? Niestety ludzie bardziej doswiadczeni tez nie sa mi w stanie pomoc. Nie wspomne juz o tym,ze mam tu stany minusowe.
Za wszelkie rady bardzo dziekuje.P.S.Nie mam polskich znakow za co przepraszam.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: magazyny

Post autor: dominik.tylczynski »

Trudno coś precyzyjnie poradzić nie znając dokładnie procesu obsługi reklamacji w Twoim systemie i jego integracji z magazynem - możliwości jest tutaj naprawdę sporo.
Moim zdaniem jednak szukasz dokumentów w niewłaściwym miejscu. Transakcja LT23, LT24 wyświetlają magazynowe zlecenia przeniesienia w module LE-WM. Te zlecenia zawsze przenoszą zapas między lokalizacjami w magazynie i jako takie nigdy nie zmieniają sumarycznego stanu w magazynie. Zatem zleceniem przeniesienia nie można zaksięgować wydania z fabryki reklamowanego zapasu.

Stany zmieniają dokumenty materiałowe, księgowane w module MM-IM. Wszystkie dokumenty materiałowe znajdziesz w transakcji MB51. Tam też powinnaś móc znaleźć referencję dokumentu materiałowego wydania do nr dostawy (Lieferschein). Same zaś dostawy najwygodniej jest raportować w monitorze dostaw wychodzących, transakcja VL06O.
ODPOWIEDZ