MB54 - układ raportu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

MB54 - układ raportu

Post autor: anetajur »

Witam,
Czy ktoś może wie jak uzyskać układ raportu z MB54 ten który jest dostępny pod przyciskiem "Dostawca łącznie" F5?
Chodzi mi o to, że chcę aby np. w wyniku wykonania JOBu w outpucie był tylko ten układ z "Dostawca łącznie" lub np. jeżeli miało by to być do zrobienia w Z-tce to jak się do tego zabrać?
Przez zmianę samego układu nie da się tego osiągnąć.

Chciałabym ten raport potem wysyłać automatycznie mailem lub do lokalizacji jako plik.
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: MB54 - układ raportu

Post autor: dominik.tylczynski »

Obawiam się, że nie uzyskasz układu "Dostawca łącznie" wywołując MB54 w tle. Moim zdaniem trzeba by gruntownie przerobić ten raport, tak aby od razu wyświetlał potrzebny układ. To jest zbyt duża przeróbka, aby ją opisać na forum.

Natomiast jeśli potrzebujesz tylko dane ilościowe o zapasach konsygnacyjnych dostawcy, to może wystarczy proste zapytanie / raport z tablicy MKOL?
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: MB54 - układ raportu

Post autor: anetajur »

W mkol faktycznie są dane ale bez cen :)
Przerobiłam układ mb54 kopiując go do raportu z i już działa. Ale przerobienie układu nie było bardzo proste, dużo zależności if itp. Ogólnie trzeba było podmienić standard na lieferant, zbiór danych, układ który jest formowany w kodzie, zapytania itp. Ale ostatecznie się udało. Także potwierdzam, nie da się tego zrobić bez zmiany kodu. Ale jest wykonalne.
Dziękuje za odzew i serdeczne pozdrowiam.
mrcb
Posty: 263
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 109 times

Re: MB54 - układ raportu

Post autor: mrcb »

Patrząc po standardzie, MB52 jest dosyć blisko wymagań.
Odpowiedni układ z filtrem i sumowaniem pozwala wyświetlić zapas konsygnacyjny w podobnym formacie.
Główna wada, to brak opisu dostawcy.

pozdr.m.
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: MB54 - układ raportu

Post autor: anetajur »

Ciekawa uwaga, popatrzę na mb52. Nazwa odbiorcy nie była mi potrzebna, w mb54 układzie dostawcy też był sam numerek. Więc może się też nada :)
ODPOWIEDZ