SQVI - lista instrukcji pakowania

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
joji96
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 13, 2021 8:40 pm
Has thanked: 1 time

SQVI - lista instrukcji pakowania

Post autor: joji96 »

Witam,

Chciałbym wygenerować raport, w którym będą wyświetlane główne instrukcje pakowania najlepiej bez alternatyw, do tego celu wykorzystałem połączenie tabel KOND -> KOTP01 -> PACKPO -> PACKKP. Po wpisaniu danych dla, których mają wyświetlić się instrukcje pojawia się komunikat, że ,, Nie wybrano danych", próbowałem już innej kolejności tabel oraz innego sposobu połączenia danych lecz efekt był taki sam.Prosiłbym o pomoc bo już walczę z tym kilka dni a efektu nie ma :/
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: SQVI - lista instrukcji pakowania

Post autor: wojtas7 »

Hej,

W takim wypadku to trzeba by po prostu w SE16N popatrzeć co jest w tych tabelach, u nas w KOND jest całkiem pusto a tabeli KOTP01 w ogóle nie ma. Tak z daleka patrzę i wydaje mi się że mieszasz dane transakcyjne (KOND) ze Stammdaten (instrukcje pakowania). W SQVI jak się nie da left outer join to jak nie znajduje wpisów po prawej stronie to nie ma w ogóle rezultatu, ale tu podejrzewam że po prostu danych nie masz w tabelach? Podejrzane dla mnie też trochę że łączysz pozycje z nagłówkami w tej kolejności (ale może akurat OK :-))

Instrukcje pakowania to ciekawy temat, my też to mamy i używamy determinację (POF1/2/3), ale żeby instrukcję pakowania podłączyć pod dokument dostawy to musieliśmy to sobie sami oprogramowac i rozszerzyć LIKP/LIPS o te instrukcje i determinacje w rozszerzeniach i pokazujemy to na zakładce dodatkowej.
ODPOWIEDZ