Rodzaj wyceny COR2 błąd PP

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Rodzaj wyceny COR2 błąd PP

Post autor: Margo.Pol »

Cześć,

Mam pytanie :)
użytkownik produkcji pomylił się w TC: COR 2 nie wpisał serii xxxxxx i zapisał zamówienie (batche są wpisywane ręcznie z excel , SAP nie generuje numeru ) i w zakładce "Przyj.mat" z polu "Partia" jest puste pole a w polu Valuation type (rodzaj wyceny ) wygenerowal się dziwny numer. W TC : MB52 jest widoczny dziwny numer z pola Valuation type (rodzaj wyceny) jako batch.
Centrala która jest w innym kraju zasugerowała i zgadzam się z nimi że nalezy usunąć zlecenie stworzyć nowe ale osoba odpowiedzialna z kontrole jakości nie jest przekonana do tego i szuka dziwnych rozwiązań nieznając wogóle SAP i nie chce mi się już spierać w tym temacie i chce podać konsekwencje systemowe wiec :

Moje pytanie brzmi jakie konsekwencje finansowo-księgowe lub inne moga zaistnieć ? chciałabym wiedzieć jakie znaczenie ma pole rodzaj wyceny w raportach finansowo-ksiegowych czy innych naprzykład prawnych ?

z tego co się dowiedziałam nie mozna ponownie edytkować w COR2 pola batch i wpisać numer batch ani usunąć dziwny numer w polu Valuation type chyba że mozna tylko jak to zrobić bo HQ twierdzi że nie można i pozostaje usunięcie process order i stworzenie nowego z poprawnym batch.

będe wdzięczna za odpowiedź :)

pozdrawiam !
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Rodzaj wyceny COR2 błąd PP

Post autor: dominik.tylczynski »

Czy możesz pokazać zrzuty ekranu zlecenia procesowego z tym "dziwnym" numerem oraz szczegóły dokumentu materiałowego przyjęcia z tego zlecenia procesowego?

Moim zdaniem samo usunięcie zlecenia procesowego nic nie da, bo ten "dziwny" batch już jest wyprodukowany i jest na stanie. Jeśli utworzysz nowe zlecenie i potwierdzisz do niego produkcję to zdublujesz stany magazynowe.

Temat rodzaju wyceny i generalnie wyceny rozdzielonej jest nieźle opisany na SAP Help: Split Valuation
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Rodzaj wyceny COR2 błąd PP

Post autor: peterek13 »

Hej,

A jest jakiś powód dla którego nie macie ustawionej automatycznej numeracji nadawania partii w zleceniu procesowym dla wyrobu gotowego? :D .... Nie jest to trudne rozwiązanie. Może też chodzić o batch dla składników wyrobu, wtedy jest trochę trudniej, ale też da radę.
Pomyślałem jeszcze, że mogłabyś przeksięgować sobie po prostu w MIGO, w jednym kroku materiał na żądany batch, ale nie rozumiem jednego kroku. Jeżeli batch jest wpisywany z "ręki", z arkusza w excel :roll: , to to jest batch utworzony wcześniej w systemie? Chodzi o to, że w MIGO po stronie materiału na który przeksięgowujesz, trzeba wpisać nr partii, a trzeba by było w twojej sytuacji dojść do tego co to za batch i czy on już istnieje w systemie? Trochę dziwne jest też to co piszesz o valuation type. To pole według mojej najlepszej wiedzy to raczej FI/CO i to jest jest pole raczej z tego modułu, a nie z poziomu zarządzania partią. W jaki sposób do pola z partią miałoby wpaść oznaczenie rodzaju wyceny.... :o

Screeny tak jak pisał Dominik konieczne, podziel się nimi, będzie o wiele prościej.
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Rodzaj wyceny COR2 błąd PP

Post autor: Margo.Pol »

Cześc, dziekuję za rady , nie chciałam wrzucać screenów bo nic by nie wyjasniły ktoś musiałby na zywo zobaczyć i po słuchać tej urzekającej historii Sapo-wej , sprawa jest serio skomplikowana a nie chciałam opisywać na forum szczegółów bo wszyscy złapaliby się za głowę ;) W każdym razie HQ zajmuje się ta sprawą może w tym miesiącu skończymy :D W każdym razie dzieki za wsparcie !
ODPOWIEDZ