Minimalna wartość zamówienia dla konkretnego klienta

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
krzysztof_prostko
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 13, 2022 12:29 pm

Minimalna wartość zamówienia dla konkretnego klienta

Post autor: krzysztof_prostko »

Witam,
Dla konkretnego klienta mamy ustaloną minimalną ilość zamówienia. Chciałbym tak zmienić ustawienia w Sapie, aby nie było możliwości realizacji zamówienia z wartością mniejszą od ustalonej minimalnej kwoty zamówienia (np. 5000 zł). Próbowałem w transakcji VK11 skorzystać z warunku AMIW oraz AMIZ. Nawet specjalnie stworzyłem Grupę cenową Klienta (firma do tej pory nie miała żadnej założonej) aby móc skorzystać z tego warunku. Po wpisaniu minimalnej kwoty oraz wybraniu sposobu płatności zapisałem warunek, a następnie ustawiłem w transakcji VD02 pod określonym numerem klienta (płatnika/zleceniodawcy) ustawiłem założoną grupę cenową.
Niestety w dalszym ciągu jestem w stanie stworzyć zamówienie o wartości mniejszej niż podana w warunku i stworzyć do niej dostawę.
Jeśli będzie taka potrzeba to mogę wrzucić screeny.
Może zabieram się za to od złej strony i powinienem szukać gdzie indziej?
I pytanie nr 2, czy jestem w stanie określić minimalną wartość zamówienia dla konkretnego Odbiorcy? (mam wielu różnych odbiorców przypisanych do jednego płatnika i każdy ma inną minimalną wartość zamówienia).
Z góry dziękuję za pomoc.
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: Minimalna wartość zamówienia dla konkretnego klienta

Post autor: DenzelWaszyngton »

można ustalić tabelę warunków minimum wartościowego w VK11 np. per DS/kanał dystrybucji/dziedzina/odbiorca.
potem sterować powodami odrzucenia w includzie MV45AFZZ
ODPOWIEDZ