Błąd przy próbie przyjęcia towaru do zakładu w transakcji MB1C

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
zorza11
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2022 9:29 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Błąd przy próbie przyjęcia towaru do zakładu w transakcji MB1C

Post autor: zorza11 »

Dzień dobry,
Chciałam prosić o pomoc w rozwiązaniu błędu który pojawia mi się w transakcji MB1C:
Storage bin MN1 902 does not exist (check your entry) Message no. L9009.
Piszę pracę w której stworzyłam swoją jednostkę gospodarczą od podstaw, zakład, magazyn, matariał. Zrobiłam konfigurację dla modułu SD i WM, ale zdaję sobie sprawę, że wiele rzeczy mogłam nieświadomie pominąć. Próbuję teraz przyjąć materiał do zakładu, ale pojawia się powyższy błąd, pomimo, że definiowałam typ 902 dla mojego magazynu MN1. Dodam, że z SAPem mam kontakt dopiero od roku i nie pracuję w IT, więc będę wdzięczna za bardziej szczegółowe wskazówki, jaką transakcją i co powinnam jeszcze uzupełnić, żeby usunąć błąd.
Załączniki
MB1C_L9009.png
MB1C_L9009.png (46.48 KiB) Przejrzano 952 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Błąd przy próbie przyjęcia towaru do zakładu w transakcji MB1C

Post autor: dominik.tylczynski »

Na moje oko masz niepoprawnie zdefiniowany ruch 501 w WM dla magazynu MN1. Porównaj jego konfigurację ze standardem SAP tj. z magazynem 001.

Ponadto nie używaj transakcji MB1C. Jest od dawna przestarzała i nie wspierana przez SAP. Użyj lepiej transakcji MIGO.
zorza11
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2022 9:29 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Błąd przy próbie przyjęcia towaru do zakładu w transakcji MB1C

Post autor: zorza11 »

Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Przy porównaniu konfiguracji ruchu 501 w magazynie 001 i moim MN1 widzę, że u mnie nie mogę nic wybrać w polu "Stor. Bin" oraz "Shipment Type".
Natomiast strefę przyjęć 902 mam zdefiniowaną na wzór magazynu 001.
Załączam dwa screeny.
Załączniki
902_MN1_001.png
902_MN1_001.png (77.83 KiB) Przejrzano 900 razy
501_MN1_001.png
501_MN1_001.png (194.11 KiB) Przejrzano 900 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Błąd przy próbie przyjęcia towaru do zakładu w transakcji MB1C

Post autor: dominik.tylczynski »

Bezpośrednią przyczyną błędu L9009 jest brak wpisu WE-ZONE z konfiguracji ruchu 501 dla magazynu MN1 - po prostu wpisz WE-ZONE, tak jak to masz dla magazynu 001. To jest jedna z lokalizacji dla tymczasowych typów magazynu. Musisz je potem utworzyć, najlepiej transakcją LX20.

To, że nie możesz wybrać "Shipment Type" wynika z braku konfiguracji shipment types dla magazynu MN1. Wydaje mi się, że konfigurujesz magazyn MN1 zupełnie od zera i stąd Twoje problemy. Normalnie się tak nie robi, bo jest mnóstwo konfiguracji zależnych od numeru magazynu - najlepiej skopiować standardową konfigurację SAP magazynu 001 na własny nowy magazyn. Robi się to transakcją EC09. Przypuszczam, że nawet jeśli już teraz masz magazyn MN1 częściowo skonfigurowany, to nadal możesz użyć tej transakcji i uzupełnić brakujące konfiguracje.
ODPOWIEDZ