Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
zorza11
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2022 9:29 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: zorza11 »

Dzień dobry,
Utworzyłam dostawę wychodzącą w referencji do zlecenia sprzedaży (VL01N). Nie wiem dlaczego, nie zaciąga się nr magazynu. Poszukałam już trochę w czym może tkwić przyczyna, ale w MM01 mam dodaną zakładkę magazynu, ustawienia w tabeli OVLP dla TAN i REN mam takie, jakie zalecano. Próbując zrobić "transfer order" W LT03 magazyn nie zaciąga się automatycznie, a przy ręcznym wpisaniu pojawia się błąd L3124.
Jak mogę rozwiązać ten problem?
Załączniki
LT03.png
LT03.png (48.47 KiB) Przejrzano 414 razy
WHN.png
WHN.png (98.62 KiB) Przejrzano 414 razy
mrcb
Posty: 267
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 111 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: mrcb »

Zabrakło jednej z ważniejszej informacji, czy w pozycji dostawy jest przypisany skład?

pozdr.m.
zorza11
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2022 9:29 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: zorza11 »

Tak. W VL01N w zakładce Transport mam przypisany zakład, skład i kategoria przedmiotu jest TAN.
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: dominik.tylczynski »

zorza11 pisze: śr lip 13, 2022 10:25 am Tak. W VL01N w zakładce Transport mam przypisany zakład, skład i kategoria przedmiotu jest TAN.
Jaki to jest zakład i skład? Czy na pewno skład określony w dostawie jest przypisany do nr magazynu?

Czy na pozycji dostawy jest określona ilość materiału / czy nie jest to czasem pozycja dostawy z ilością zerową?

Jeśli możesz pokaż screenshoty z dostawy.
zorza11
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2022 9:29 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: zorza11 »

Tak, mogę udostępnić. To jest materiał utworzony na potrzeby szkoleniowe, SAPa uczę się od niedawna.
Załączniki
VL02N.png
VL02N.png (190.09 KiB) Przejrzano 382 razy
mrcb
Posty: 267
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 111 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: mrcb »

Szukamy dalej...
Czy materiał DLUGOPIS_W36 jest materiałem magazynowym? Czy widzisz jego zapasy w raporcie stanów magazynowych, np MB52?
Czy dostawa była tworzona wcześniej, przed zmianą konfiguracji lub danych podstawowych? Jeżeli tak, proponuję usunąć dokument i utworzyć go na nowo.

pozdr.m.
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: dominik.tylczynski »

mrcb pisze: śr lip 13, 2022 2:12 pm Czy materiał DLUGOPIS_W36 jest materiałem magazynowym? Czy widzisz jego zapasy w raporcie stanów magazynowych, np MB52?
To nie ma moim zdaniem wpływu na ustalanie magazynu w dostawie wychodzącej. Magazyn jest ustalany na podstawie kombinacji zakład/skład. Tym nie mniej skoro już sprawdzamy wszystko to sprawdźmy i to.

mrcb pisze: śr lip 13, 2022 2:12 pmCzy dostawa była tworzona wcześniej, przed zmianą konfiguracji lub danych podstawowych? Jeżeli tak, proponuję usunąć dokument i utworzyć go na nowo.
Jeśli faktycznie przypisanie nr magazynu do zakładu/składu zostało zrobione po utworzeniu dostawy, to magazyn nie miał prawa się ustalić w dostawie. Teraz wystarczyłoby skasować skład z dostawy, zapisać i dodać go ponownie - to uruchomi na nowo procedurę ustalania magazynu.
zorza11
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2022 9:29 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: zorza11 »

W MB52 widoczne są zapasy.
Usunęłam dostawę i utworzyłam ją na nowo. Teraz magazyn się zaciągnął i uruchomiłam TL03, ale pojawił się nowy błąd: "System cannot find source storage bin Message no. L3008".
Moje zadanie polega na tym, że miałam skopiować produkt długopis i materiały, z których jest produkowany do swojego indeksu, a następnie już na produkcie i materiałach z moim indeksem wykonywać kolejno różne operacje. W zadaniu narzucone było miejsce wstawienia mojego produktu, ale tylko dla: plant, storage location, sales organization i distribution channel (bez magazynu). Podglądając w MM03 produkt wzorcowy długopis, również nie widzę określonego magazynu.
Utworzyłam dostawę wychodzącą w referencji do zlecenia sprzedaży. Kolejne zadanie to "Pobierz produkt dlugopis_w36 i zaksięguj wydanie do dostawy".
Więc gdy nie chciało mi się utworzyć zlecenie odbioru, to sama dodałam w MM02 zakładkę magazynu i przypisałam w konfiguracji. I te operacje rzeczywiście wykonałam już po utworzeniu dostawy wychodzącej.
Zastanawiam się, czy to ja czegoś tutaj nie namieszałam z tym magazynem.
Załączniki
LT03.png
LT03.png (219.77 KiB) Przejrzano 354 razy
mb52.png
mb52.png (142.93 KiB) Przejrzano 354 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: dominik.tylczynski »

Obecnie problem polega na tym, że system nie potrafi znaleźć w magazynie lokalizacji, z której powinien zostać pobrany długopis. Tę lokalizację możesz podać ręcznie w LT03. Możesz też prześledzić strategię pobrania / wyszukiwanie źródłowej lokalizacji w LT03, menu Environment -> Stor. Bin Search Log.

Z Twoich postów wnoszę, że robisz jakieś ćwiczenia w WM i masz przykładowy materiał, z którego skopiowałaś swój długopis. Jeśli tak i jeśli ten wzorcowy materiał działa to porównaj ustawienia tych materiałów we wglądzie WM1, zwłaszcza te pola:
20220714_1845.png
20220714_1845.png (8.1 KiB) Przejrzano 334 razy

Tak z ciekawości - co to są za ćwiczenia, które robisz; kto je przygotował; czy ktoś Ciebie nadzoruje, masz kogo poprosić o pomoc?
zorza11
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 09, 2022 9:29 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: zorza11 »

Właśnie produkt wzorcowy nie ma wglądu WM1, WM2.
Czy jest w ogóle możliwe pobranie i zaksięgowanie dostawy z pozycją, która nie ma składu objętego WM?
Myślałam, że nie, więc dodałam sama do wglądu w skopiowanym materiale WM. Dlatego system nie znajduje tej lokalizacji w magazynie, ponieważ tego już nie określiłam.
Czy da się usunąć wgląd WM z materiału i utworzyć kompletna dostawę wychodzącą na materiale bez wglądu WM, czy muszę już teraz skonfigurować sama lokalizację w magazynie, żeby dokończyć tworzenie dostawy?
Robię studia podyplomowe z SAP na WSB, jest to zadanie zaliczeniowe. Robiliśmy podobne zadanie na ćwiczeniach, tylko tam materiał miał określony wgląd WM, a ten nie ma, przynajmniej na moje oko, więc mogę się mylić.
Dodałam screeny, w dostawie widać ten magazyn (100) i nie mogę go teraz usunąć. Przy księgowaniu są te dwa błędy.
Załączniki
VL02N_GM.png
VL02N_GM.png (143.75 KiB) Przejrzano 319 razy
VL02n_status.png
VL02n_status.png (180.92 KiB) Przejrzano 319 razy
VL02n_picking.png
VL02n_picking.png (186.74 KiB) Przejrzano 319 razy
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: DenzelWaszyngton »

podyplomówka na WSB z SAP odbywa się na testowych serwerach niemieckich. tam konfiguracja jest non stop zmieniana przez wszystkich użytkowników pracujących (uczących się) na nim.
ten post może za dużo nie wniesie, ale może warto zastanowić się nad innym tematem pracy?
Ewentualnie spróbuj na innych indeksach?
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: dominik.tylczynski »

zorza11 pisze: pt lip 15, 2022 3:55 am Właśnie produkt wzorcowy nie ma wglądu WM1, WM2.
Skoro materiał wzorcowy nie ma wglądów WM, to może wzorcowe dostawy nie były pobierane ze składu zarządzanego WM? Może niepotrzebnie skomplikowałaś ćwiczenie wchodzą w pobranie dostawy w WM?


zorza11 pisze: pt lip 15, 2022 3:55 am Czy jest w ogóle możliwe pobranie i zaksięgowanie dostawy z pozycją, która nie ma składu objętego WM?
Tak jest możliwe. Jeśli skład określony w dostawie nie jest zarządzany w WM, a dostawa wymaga pobrania to wystarczy ręcznie wpisać ilości pobrane w zakładce "Picking":
20220715_1847.png
20220715_1847.png (126.33 KiB) Przejrzano 305 razy


zorza11 pisze: pt lip 15, 2022 3:55 amMyślałam, że nie, więc dodałam sama do wglądu w skopiowanym materiale WM. Dlatego system nie znajduje tej lokalizacji w magazynie, ponieważ tego już nie określiłam.
Czy da się usunąć wgląd WM z materiału i utworzyć kompletna dostawę wychodzącą na materiale bez wglądu WM, czy muszę już teraz skonfigurować sama lokalizację w magazynie, żeby dokończyć tworzenie dostawy?
To że materiał ma utworzone wglądy WM, nie ma wpływu na pobranie dostawy z WM! To czy dostawa wymaga pobrania w WM czy nie wynika wyłącznie z przypisania nr magazynu do zakładu/składu. Zatem jeśli chcesz zrezygnować w swoim ćwiczeniu z pobrania w WM, nie musisz kasować wglądów WM danych podstawowych materiału. Wystarczy, że skasujesz w konfiguracji przypisanie nr magazynu do zakładu/składu. Następnie albo usuń dostawę i utwórz ją ponownie, albo skasuj skład z dostawy, zapisz dostawę i ponownie podaj skład w dostawie. Wtedy nie będziesz miała nr magazynu w dostawie, nie będzie trzeba robić pobrania dostawy w WM (tworzenie zlecenia przeniesienia w LT03) itd. Pobranie dostawy obsłużysz przez proste podanie ilości pobranych w VL02N.



zorza11 pisze: pt lip 15, 2022 3:55 amRobię studia podyplomowe z SAP na WSB, jest to zadanie zaliczeniowe. Robiliśmy podobne zadanie na ćwiczeniach, tylko tam materiał miał określony wgląd WM, a ten nie ma, przynajmniej na moje oko, więc mogę się mylić.
Dodałam screeny, w dostawie widać ten magazyn (100) i nie mogę go teraz usunąć. Przy księgowaniu są te dwa błędy.
Przemyśl proszę dokładnie i przypomnij sobie zadanie z ćwiczeń - czy pobranie dostawy ma być robione w WM (tj. z tworzeniem zlecenia przeniesienia w LT03, potwierdzeniem zlecenia w LT12) czy nie? To bardzo ważne.

Pytanie dodatkowe: kto prowadzi te studia :?: dlaczego nie możesz zapytać prowadzących :?: przecież to są płatne studia, jesteś klientem WSB i ich obowiązkiem jest zapewnienie Tobie wsparcia jeśli masz takie problemy :!:
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: dominik.tylczynski »

DenzelWaszyngton pisze: pt lip 15, 2022 7:34 am podyplomówka na WSB z SAP odbywa się na testowych serwerach niemieckich. tam konfiguracja jest non stop zmieniana przez wszystkich użytkowników pracujących (uczących się) na nim.
Ktoś panuje nad tym systemem, odświeża konfigurację, dane podstawowe i transakcyjne przed ćwiczeniami, zapewnia separację poszczególnych grup studentów etc.? Czy też to jest całkiem luźno puszczone na studencki żywioł?
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: DenzelWaszyngton »

Z doświadczenia wiem, że kilka grup w różnych miastach uczyło się jednocześnie na 1 systemie i mandancie. Prace odświeżające system odbywały się raz na rok - przed nowym rokiem akademickim.
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Brak nr magazynu w dostawie wychodzącej

Post autor: dominik.tylczynski »

DenzelWaszyngton pisze: pt lip 15, 2022 10:26 am Z doświadczenia wiem, że kilka grup w różnych miastach uczyło się jednocześnie na 1 systemie i mandancie. Prace odświeżające system odbywały się raz na rok - przed nowym rokiem akademickim.
Dramat :cry:
ODPOWIEDZ