raport z tabel vekp, lqua, mara

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Oli
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 11:23 am

raport z tabel vekp, lqua, mara

Post autor: Oli »

Dzień dobry,

Potrzebuję zrobić raport, z którego na podstawie HU, będę otrzymywał dane o lokalizacji (generalnie wszystkie dane z lx03) oraz dane o wadze jednostki, i jej wymiarach.
Zrobiłem raport z następujących tabel:
VEKP ( tu mam dane o wszystkich jednostkach obsługi)
LQUA (tu mam dane z transakcji LX03)
MARA (tu mam dane podstawowe)

I wszystko jest ok, gdy szukam informacji o części, która ma tylko główne HU.
Problem zaczyna się w momencie, gdy części mają podrzędne HU – dla tych podrzędnych HU w tabelach LQUA (chyba) informacji nie ma.

I teraz zastanawiam się co jeszcze podpiąć do mojej układanki, tak, żeby dla części z podrzędnym HU raport wyrzucił informację o danych podstawowych tego podrzędnego HU ( to proste) i poprzez główne HU wyciągnął dane z LX03.

Bardzo dziękuję za pomoc.
Oli
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: raport z tabel vekp, lqua, mara

Post autor: dominik.tylczynski »

Link z podrzędnego HU do nadrzędnego jest poprzez VEKP-UEVEL. W tym polu, dla podrzędnego HU jest zapisany id (VEKP-VENUM) nadrzędnego HU.
Jeśli masz tylko jeden poziom zagnieżdżenia HU to z podrzędnego HU od razu dostaniesz główny HU. Jeśli tych poziomów zagnieżdżenia masz więcej, to musisz rekurencyjnie podczytywać kolejne poziomy hierarchii pakowania aż dojdziesz do głównego HU.

Sugeruję wykorzystanie funkcji BAPI_HU_GETLIST do odczytania od razu wszystkich danych głównego HU i jego podrzędnych. Funkcję możesz wywołać dla jednego HU, któregokolwiek z hierarchii pakowania i dostaniesz wszystkie dane całej hierarchii pakowania. Funkcję możesz też wywołać dla wielu numerów HU na raz.
ODPOWIEDZ