FM, BAPI, stock, ATP vs planowane zlecenia

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

FM, BAPI, stock, ATP vs planowane zlecenia

Post autor: bzcstal »

Cześć,
Czy jest jakiś moduł funkcyjny, albo BAPI, albo cokolwiek co pomoże mi wskazać datę całkowitego uzupełnienia stocku dla materiałów kupowanych ROH (patrząc z poziomu MD04)?
Mam na myśli przypadek gdzie od bieżącej daty (dzisiaj) w przeciau kolejnych 2 miesięcy, komponenty będą przyjmowane partiamia na magazyn, ale nie pokryją całkowicie zapotrzebowania dla produkcji. Dopiero w 3 miesiącu (według MRP) wszystkie Purchase Requisition /zapotrzebowania zakupu wyrównują i budują zapas na stocku - i właśnie ten okres/ data jest dla mnie istotna.

Generalnie case biznesowy mam taki, że chcę wykorzystać BAPI, np. AVAILABILITY_CHECK_CONTROLLER, aby wychwycić brakujące komopnenty po wywołaniu ATP na zleceniu planowanym, następnie potrzebuję FM/BAPI, które wskaże mi prawidłową datę dostępności komponentu (jeżeli będzie brakowału dwóch to w programie wybierzemy datę kompnentu ktory przyjedzie później), następnie używając BAPI_PLANNEDORDER_CREATE zostaną wygenerowane firmed planned ordery ( ustalone zlecenia planowane), gdzie data rozpoczęcia będzie ustawiona na datę dostępności komponentu :)


Ktoś coś? :)
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: FM, BAPI, stock, ATP vs planowane zlecenia

Post autor: DenzelWaszyngton »

o te BAPI Ci chodzi: BAPI_MATERIAL_STOCK_REQ_LIST ?
ODPOWIEDZ