Pracownik->Dostawca

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Pracownik->Dostawca

Post autor: greg_hhl »

Temat zahacza zarówno o HR jak i ERP więc nie bardzo miałem pomysł, w którym segmencie to wstawić.

Mamy instalację ERP i HR jako oddzielnie postawione systemy wymieniające się częścią (niewielką) informacji o zatrudnionych pracownikach. W danych pracownika na HR są wprowadzone dane banku, na który przelewane jest wynagrodzenie.
Jednocześnie na ERP mamy założonych niektórych pracowników jako dostawców (z wpisanym numerem pracownika w danych JG). Chciałbym by jakakolwiek zmiana (wpisanie) w danych banku pracownika mogła zostać przeniesiona z systemu HR na ERP. Wiem, że jest PRAA ale, jak mi się wydaje, ona nie sięga do innego systemu a tylko pobiera dane z infotypu 0009 i "przepisuje" do LFBK.
Czy trzeba by to zorganizować tak, że infotyp 0009 jest replikowany między systemami a dopiero później aktualizować LFBK?
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: Pracownik->Dostawca

Post autor: pabl0 »

Jeśli chodzi o instalację to mamy podobnie. Tylko CRM jeszcze wchodzi w grę, który też potrzebuje pracowników do swoich procesów.

I tak: między HR a ERP przerzucamy pracowników za pomocą komercyjnej aplikacji do replikacji pracowników jednej z firm konsultingowych.
Natomiast między ERP a CRM korzystamy z transakcji PFAL. I myślę, że planując ją w tle można tak przerzucać np. wszystkich pracowników na drugi system. Do tego zaplanować PRAA w trybie aktualizacji.

U nas to nie wypaliło bo RODO orzekło, że przerzucamy tylko konkretnych pracowników co do których zachodzi taka potrzeba. I zewnętrzna aplikacja dodatkowo obsługuje anonimizację danych. Chociaż jakby przy PFALu podłubał to też by coś takiego zrobił.
ODPOWIEDZ