Korekty zwolnień lekarskich

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
arecki
Posty: 320
Rejestracja: wt sie 28, 2007 11:27 am
Has thanked: 3 times

Korekty zwolnień lekarskich

Post autor: arecki »

Jak radzicie sobie z obrobieniem korekt zwolnień lekarskich w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zmiany interpretacji ustawy zasiłkowej dotyczącej zaliczania składników do podstawy zasiłków chorobowych - czy SAP przygotwał może do tego jakieś rozwiązanie czy też robiliście jakiś własny development - dokładniej mówiąc chodzi o przeliczenie jeszcze raz kwot i odsetek oraz przesłania danych do Płatnika
- jak wygląda to u Was?
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Wszelkie modyfikacje przygotowywane przez SAP Polska w związku z Twoim pytaniem opublikowane są w nocie OSS 1263026.

Nota jest na bieżąco uaktualniana, więc może się zmieniać z dnia na dzień :D

Pozdrawiam,

Dawid Ratowski, ICG
arecki
Posty: 320
Rejestracja: wt sie 28, 2007 11:27 am
Has thanked: 3 times

Post autor: arecki »

dzieki :wink: to jest właśnie odpowiedź na moje pytanie.
Grzegorz Kondracki
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 25, 2007 7:37 am
Lokalizacja: Wroc?aw

Post autor: Grzegorz Kondracki »

Hej
Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych - pakietowych rozwiązań, które pojawiły się na rynku.
Grzegorz
arecki
Posty: 320
Rejestracja: wt sie 28, 2007 11:27 am
Has thanked: 3 times

Post autor: arecki »

Grzegorz Kondracki pisze:Hej
Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych - pakietowych rozwiązań, które pojawiły się na rynku.
co masz na myśli ? nie słyszałem o tym, mógłbyś rozwinąć trochę.
dzięki.
Grzegorz Kondracki
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 25, 2007 7:37 am
Lokalizacja: Wroc?aw

Post autor: Grzegorz Kondracki »

No cóż to właściwie już byłaby reklama firm, ale co tam. www.sidgroup.pl ma fajne rozwiązanie również http://www.bcc.com.pl/news_502.html też całkiem sympatyczne. Dużą ich zaletą jest to, że nie trzeba robić rozliczeń wstecznych i jest całkiem przyjaźnie podane :)
Grzegorz
kuba235
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 20, 2008 10:21 pm

Post autor: kuba235 »

w piatek pojawila sie aktualizacji powyzszej noty. Wczoraj SAP mial opublikowac brakujace programy. Wciaz czekamy. Moze dzis cos sie pojawi...

kuba
SAP HR Payroll tutorial
Pointman
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 9:15 pm

Re: Korekty zwolnień lekarskich

Post autor: Pointman »

arecki pisze:Jak radzicie sobie z obrobieniem korekt zwolnień lekarskich w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zmiany interpretacji ustawy zasiłkowej dotyczącej zaliczania składników do podstawy zasiłków chorobowych - czy SAP przygotwał może do tego jakieś rozwiązanie czy też robiliście jakiś własny development - dokładniej mówiąc chodzi o przeliczenie jeszcze raz kwot i odsetek oraz przesłania danych do Płatnika
- jak wygląda to u Was?
A mam takie pytanie w jakim terminie powinna zostać wypłacona korekta,jeśli złożyłem ją na początku października tego roku?
Dlaczego pytam,ponieważ do tej pory nie otrzymałem jeszcze tej korekty, zaznaczę, że zakład pracy rozwiązał ze mną umowę pod koniec lipca tego roku, czy ma to coś wspólnego?
P.O.
arecki
Posty: 320
Rejestracja: wt sie 28, 2007 11:27 am
Has thanked: 3 times

Post autor: arecki »

Może się okazać, że zakład nie będzie robił żadnej korekty, bo to co robił nie zmieniło się w związku z wyrokiem.

Ogólnie jest 30 dni, a później sa odsetki, ale opłaca się czekać, bo odsetki są wyższe niż w każdym banku. Odsetki ustawowe – 11, 5%

Rozwiązanie umowy nie ma nic do rzeczy. Na wniosek pracownika zakład musi ewentualnie skorygowac 3 lata wg kodeksu pracy.
ODPOWIEDZ