jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
marianna
Posty: 255
Rejestracja: czw paź 09, 2008 12:00 pm
Has thanked: 84 times
Been thanked: 6 times

jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: marianna »

Bardzo proszę opinię o Sap-owskim HR(zwłaszcza te osoby, które pracowały też na innych modułach kadrowych i mają możliwość porównania).
Mamy od wielu lat FI,CO,MM,SD(będziemy mieli PP). Potrzebny nam nowy system kadrowy bez płac(w miejsce dotychczas eksploatowanego).
Zdania w zakładzie są podzielone . Dla ujednolicenia wg mnie lepszy były HR SAP. Stąd moje pytanie.
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne kilka słów.M.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Jeśli interesuje Cię system kadrowy bez płac to myślę, że SAP HR jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, że integruje się z pozostałymi modułami SAP np. potwierdzanie produkcji czy operacji magazynowych z podaniem numeru osobowego pracownika, kontrola dostępności zdolności produkcyjnych pracowników z uwzględnieniem ich kwalifikacji.
zimba
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 23, 2010 1:25 pm
Been thanked: 1 time

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: zimba »

My wdrożyliśmy SAP ponad rok temu. Jak dziś pytam Panie z kadr czy przesiadły by się na stary system odpowiadają zdecydowanie NIE! Polecam SAP HR.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: dominik.tylczynski »

Zapytam z ciekawości - po jakim czasie od startu SAP HR użytkownicy przestali z sentymentem wspominać stary system i zaczęli doceniać nowy?
zimba
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 23, 2010 1:25 pm
Been thanked: 1 time

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: zimba »

Fakt, początki były trudne, bo SAP jest zupełnie inny od naszego starego systemu kadrowo-płacowego, ale jak tylko ludzie zaczeli zgłębiać temat i przyzwyczajać sie do nowego, jak zaczęli dostrzegać różnice w czasie i komforcie pracy, to na stare nie chcieli juz patrzeć. Trwało to trochę, trudno dokładnie powiedzieć, jedni szybciej się przestawiali drudzy wolniej, ale napewno nie dłużej niż rok. Oczywiście SAP tez nie jest doskonały ale o tym się nie mówi :-)
Autos
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 12, 2016 3:28 pm

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: Autos »

Jeśli szukasz informacji o wdrożeniu systemu SAP z chęcią podzielimy się naszymi doświadczeniami w tym zakresie. Skontaktuj się z nami przez załączony link. Nie martw się, to nie reklama, nie jesteśmy też firmą doradczą i nie pobieramy za to żadnych opłat. W ramach dobrych praktyk w biznesie chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, które w tym temacie posiadamy. http://www.autos.com.pl/pl/chcesz-pozna ... ozenia-sap
Zapraszamy do kontaktu.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: wojtas7 »

O, to ciekawe. Jak wygląda taki warsztat? Macie SAP ERP czy Business One?
Barbara Stecka
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 15, 2016 8:58 am

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: Barbara Stecka »

Do niedawna pracowałam w pewnej firmie logistycznej, gdzie robiłyśmy na pełnym SAP-ie. Zajmowałam się tam kadrami jak teraz i myślałam, że moduł HR w SAP-ie jest w miarę OK. Teraz pracuję w pewnej korporacji, gdzie też jest SAP ale Płace załatwiamy sobie w innym programie. Trochę mnie to zaskoczyło. Nie wiedziałam, że tak można bo muszę przyznać, że jak przychodziły zmiany w przepisach to było trochę nerwowo w firmie :? , gdyż program pewnych rzeczy nie ogarniał. Teraz pracuję mi się bardzo dobrze, aktualizację programu (ach te nowe naliczania, formularze, :evil: ) mam na bieżąco i firma nie wydaje gigantycznej kasy na aktualizacje. Generalnie jestem pod wielkim wrażeniem działania programu. Płace naliczają się co najmniej 3x szybciej. Nie powiem nazwy nie chcę reklamować. Nie jest to bardzo popularna firma ale dowiedziałam się, że Kadry Płace w tym systemie są jednym z najlepszych na rynku. I chyba by się to zgadzało. Nie wiem jak działa ta wymiana danych pomiędzy SAP-em a programem Kadrowo Płacowym, ja w każdym razie nic nie muszę robić. Wszystko jest aktualne i do SAP-a wchodzą naliczenia bez problemu. Wdrażała nam to firma http://www.initius.pl.Teraz mają nam uruchomić taki serwis www dla pracowników, gdzie będziemy mieli wgląd do swoich danych. Nareszcie nie będą mnie ciągle pytać ile im tam tego urlopu zostało (ufff). A i harmonogram pracy mają sobie podglądać - rejestratorów RCP nie mamy ale podobno "odbicia" też tam można zobaczyć. Wnioski (chyba nie tylko o urlop) nawet przez ten serwis będę dostawała, od razu do programu będą wpadać. Prezeska stwierdziła, że mnie ostatnio zabrakło (afera z pitami wyszła, koleżanka coś tam ......), na urlopie 3 dni byłam. Ma zamiar rozszerzyć licencję programu na taką abym mogła nawet na Hawajach w telefonie, tablecie, na tym działać :shock: jakby co to pytajcie tę firmę co nam to wdrażała.
kezulnat
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 10, 2017 11:49 am

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: kezulnat »

A u nas świetnie się sprawdza TETA HR http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr . Daje spore wsparcie dla działu HR, a przed wdrożeniem można ustalić, które moduły będą potrzebne w firmie. Mi podoba się to, że w systemie mogę także zarządzać prowadzonymi rekrutacjami, a później rozwojem pracowników. Mam wszystkie niezbędne informacje w zasięgu ręki, łącznie z ocenami pracowniczymi oraz odbytymi przez nich szkoleniami. No i wszystko jest zintegrowane z jedną bazą, czego przed wdrożeniem tety nie mieliśmy.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: wojtas7 »

Ot, ciekawostka, zachwalanie Tety na forum sapowym ;]
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: karol.dabrowski »

kezulnat pisze: pt lut 10, 2017 12:17 pm A u nas świetnie się sprawdza TETA HR http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr . Daje spore wsparcie dla działu HR, a przed wdrożeniem można ustalić, które moduły będą potrzebne w firmie. Mi podoba się to, że w systemie mogę także zarządzać prowadzonymi rekrutacjami, a później rozwojem pracowników. Mam wszystkie niezbędne informacje w zasięgu ręki, łącznie z ocenami pracowniczymi oraz odbytymi przez nich szkoleniami. No i wszystko jest zintegrowane z jedną bazą, czego przed wdrożeniem tety nie mieliśmy.
To wszystko co wymieniłeś ma akurat każdy szanujący się system HR. Jak już polecasz produkt to napisz czym się wyrożnia, w czym ma przewagę wśród konkurencji, jakieś wyjątkowe zalety itd..
WYTLIB_A
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 18, 2017 4:53 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: WYTLIB_A »

Nie wiem dokładnie do kiedy ale HCM będzie supportowwny do 2025. Potem przesiadka na SF albo workday czy też inny wynalazek. Chyba że to fake news :)

Pozdr. Adam
hr_w_hr
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 06, 2021 10:43 am

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: hr_w_hr »

Widzę, że rynek cały czas się rozwija i pojawiają się nowe narzędzia. Moduł HR w SAP jest całkiem ok, jednak z doświadczenia mogę polecić także program Skillbox. w naszej firmie się sprawdził, korzystamy z niego już prawie rok. Nawet koledzy starsi stażem, którzy ledwo korzystają z komputera, wdrożyli się bez problemu. Podsyłam link - w ten sposób łatwiej będzie sprawdzić ofertę - https://skillbox24.com/
Dużo użytecznych funkcji, zdecydowanie lepsze niż taki podstawowy Excel :D . Może nie należy do najtańszych, ale inwestycja z pewnością się zwróci.
Jest opcja przetestowania programu za darmo w wersji demo.
mario420
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 19, 2022 2:10 pm

Re: jak oceniacie moduł HR w SAP?(chcemy wdrożyć)

Post autor: mario420 »

Moduł HR w SAP sprawdza się znakomicie. Jeżeli chcesz skorzystać z oprogramowania https://skillbox24.com/skillbox-matryca ... ejetnosci/ to myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie. Ale powiem jedno - na pierwszy rzut oka znacznie bardziej pasuje do zarządzania samymi umiejętnościami i certyfikatami oraz do planowania szkoleń dla pracowników. Zastanów się, czego potrzebujesz, bo te rozwiązania oferują coś innego.
ODPOWIEDZ