IDoc HRMDA

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

IDoc HRMDA

Post autor: wojtas7 »

Mam pytanie o uzywanie IDoc z master data w HR, a dokladnie o Infotyp 8.

Mam taka sytuacje w infotypie 8:

- od 01.05.2011 do 31.12.9999 infotyp 8.

Wchodzę ręcznie do PA30, kopiuję ten wpis z datami od 05.05.2011 do 31.12.9999, zapisuję. W wyniku poprzedni wpis dostaje daty waznosci od 01.05.2011 do 04.05.2011.

I teraz, jesli zamiast do transakcji PA30, użyję IDoca przychodzącego, z takimi samymi datami, to niestety ale poprzedni wpis nie ulega zmianie i w efekcie mam dwa wpisy ważne do 31.12.9999. W IDocu uzywam flagi "U" jako update.

Czy to tak ma być?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: IDoc HRMDA

Post autor: dominik.tylczynski »

Zapewne tak - ćwiczyłem podobny temat z aktualizacją warunków cenowych przy pomocy IDoc'a. Trzeba było bardzo precyzyjnie zbudować IDoc, aby dane zostały poprawnie zapisane. Funkcja przetwarzająca IDoc'a praktycznie nie robiła żadnych walidacji.

Zrób może tak - opracuj ten infotyp ręcznie. Wygeneruj z niego IDoc wychodzący i zobacz jak są budowane segmenty danych. Zbuduj swój IDoc przychodzący na wzór i podobieństwo.
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: IDoc HRMDA

Post autor: wojtas7 »

Najprawdopodobniej jest to konfiguracja Change Pointerów na systemie źródłowym, powinny przyjść dwa segmenty z poprawionymi datami. Nota 134085.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: IDoc HRMDA

Post autor: dominik.tylczynski »

Przypuszczam, że w rozszerzeniu musiałbyś przeczytać obowiązujące dane infotypu 8 tzn. z datą końcową 31.12.9999 i dodać je do IDoc'a zmieniając datę końcową na datę początkową nowych danych - 1 dzień.
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: IDoc HRMDA

Post autor: wojtas7 »

dziwne jest to ze to wszystko to jest standard i dziala w taki dziwny sposob?

Uzytkownik po prostu wchodzi do PA30, kopiuje ostatni okres i zmienia daty, zapisuje. Generuje sie change pointer i sprawdzilem w raporcie RHALECPS ze wygenerowal dwa change pointery z master data HR, ale oba takie same wiec z datami 04.05.2011 - 31.12.9999. A sam IDoc juz powstal z jednym segmentem, wobec czego na docelowym mandancie powstaje nowy rekord bez zmiany daty poprzedniego.

SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM

Twoja propozycja dotyczy rozszerzenia w inbound function module, tak zeby najpierw zmodyfikowac istniejacy infotyp z data i dopiero wstawiac ten przychodzacy?

Najlepiej by bylo zeby change pointer wysylal oba wpisy z infotypami 8 z dobrymi datami.

Moim zdaniem skoro w PA30 data poprzedniego jest aktualizowana prawidlowo, a konfiguracja change pointerow jest prawidlowa, a na docelowym systemie poprzedni wpis infotypu pozostaje bez zmian, wskutek czego mamy dwa wpisy w infotypie z nakladajacymi sie datami, to kwalifikuje sie jako blad SAPa do OSS... chyba ze sie myle ;]
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: IDoc HRMDA

Post autor: dominik.tylczynski »

Myślałem, że sam generujesz IDoc'i HRMDA i kombinujesz jak poprawnie aktualizować infotypy - stąd trop w kierunku rozszerzenia.

Skoro IDoc'i są generowane po standardzie i konfiguracja infotypów w obu systemach jest taka sama, to zdecydowanie wygląda to na bug.
ODPOWIEDZ