Zatrudnienie pracownika tymczasowego na umowę o pracę

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
beataagnieszka
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 23, 2015 9:23 am

Zatrudnienie pracownika tymczasowego na umowę o pracę

Post autor: beataagnieszka »

Dzień dobry, jestem młodym użytkownikiem SAP HR. Jakie stosujecie rozwiązania w SAP na zatrudnienie pracownika na umowę o pracę, który wcześniej świadczył pracę jako pracownik agencji pracy tymczasowej i był już w SAP zarejestrowany ( pracownik zewnętrzny)? Czy konieczne jest tworzenie nowego numeru osobowego i ponowne wpisywanie danych pracownika?
Z góry dziękuję za podpowiedź
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: Zatrudnienie pracownika tymczasowego na umowę o pracę

Post autor: pabl0 »

Zależy od konfiguracji. Jeśli jest inna numeracja pracowników normalnych i zewnętrznych to niestety trzeba ponownie zatrudniać. Jeśli nie to być może konfiguracja dopuszcza zmianę statusu pracownika. Musi wtedy istnieć zdarzenie ponownego zatrudnienia.
Barbara Stecka
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 15, 2016 8:58 am

Re: Zatrudnienie pracownika tymczasowego na umowę o pracę

Post autor: Barbara Stecka »

A ja już tego problemu nie mam. Kiedyś jak robiłam kadry tylko w SAP-ie to był mega problem z pracownikami którzy mieli podwójne umowy (albo coś było źle skonfigurowane). Teraz, gdy robię w innym programie, który jest spięty z SAP-em to mogę rozliczać umowy cywilno-prawne i zwykłe dla jednego pracownika nie mam z tym problemu. Wdrażał www.initius.pl
ODPOWIEDZ