SPRAWOZDANIA, ZESTAWIENIA, AD HOC

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
cocodrilla
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 23, 2016 1:42 am
Been thanked: 2 times

SPRAWOZDANIA, ZESTAWIENIA, AD HOC

Post autor: cocodrilla »

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum. Na pierwszy rzut oka widać, że forum niezbyt się rozwija, a szkoda. Jednak mam nadzieję, że troszkę to zmienimy, pomagając i podpowiadając sobie na wzajem każdy coś nowego dla siebie znajdzie:)
A więc zaczynamy, od października pracuję w SAPie i dopiero go poznaję. Niestety etap wdrażania programu w firmie mnie ominął, ponieważ przebywałam na urlopie macierzyńskim.
Jednym z moich głównych obowiązków jest sprawozdawczość kadrowo-płacowa, zbieranie i wyciąganie danych z programu... Obecnie moją zmorą są zapytania ad hoc, kompletnie nie mogę się w tym połapać :shock: Wyprowadzanie, wybór, jakieś ograniczenia. Może ktoś mi jakoś to przybliżyć, podpowiedzieć? Ad hoc ma potencjał, ale trzeba umiejętnie się nim posługiwać.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: SPRAWOZDANIA, ZESTAWIENIA, AD HOC

Post autor: marcus »

Jestem nowym użytkownikiem forum. Na pierwszy rzut oka widać, że forum niezbyt się rozwija, a szkoda. Jednak mam nadzieję, że troszkę to zmienimy, pomagając i podpowiadając sobie na wzajem każdy coś nowego dla siebie znajdzie:)
hmm.. ja wiem czy forum się nie rozwija?

Liczba postów: 23468 • Liczba wątków: 6198 • Liczba użytkowników: 2197 •


moim zdaniem forum rozwija się ładnie tym bardziej, że jest to forum polskie :)
a jeszcze lepiej rozwijają się ludzie, którzy właśnie dzięki temu forum zdobywają doświadczenie nawet nie znając języka obcego :D
na pierwszy rzut oka może i forum tak wygląda, ale piękno tkwi w jego prostocie... brak reklam, przejrzysta struktura i przede wszystkim kopalnia wiedzy na temat SAP za co wszystkim do tego przyczyniającym się użytkownikom bardzo dziękuje :)

P. S. sorki, za odpowiedź totalnie nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać.
Jeśli administrator uzna to za spam proszę o usunięcie posta ;)
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: SPRAWOZDANIA, ZESTAWIENIA, AD HOC

Post autor: dominik.tylczynski »

cocodrilla pisze:Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum. Na pierwszy rzut oka widać, że forum niezbyt się rozwija, a szkoda. Jednak mam nadzieję, że troszkę to zmienimy, pomagając i podpowiadając sobie na wzajem każdy coś nowego dla siebie znajdzie:)
Wejście masz zaiste niestandardowe. To trochę tak jakbyś przyszła do domu sąsiadów pożyczyć sól i od progu zaczęła komentować, że metraż trochę mały, podłoga nieco brudna i firanki mogłyby być nowsze. Wiedza i doświadczenie są bardzo ważne, ale takt i wyczucie są niemniej istotne.
cocodrilla pisze:A więc zaczynamy, od października pracuję w SAPie i dopiero go poznaję. Niestety etap wdrażania programu w firmie mnie ominął, ponieważ przebywałam na urlopie macierzyńskim.
Jednym z moich głównych obowiązków jest sprawozdawczość kadrowo-płacowa, zbieranie i wyciąganie danych z programu... Obecnie moją zmorą są zapytania ad hoc, kompletnie nie mogę się w tym połapać :shock: Wyprowadzanie, wybór, jakieś ograniczenia. Może ktoś mi jakoś to przybliżyć, podpowiedzieć? Ad hoc ma potencjał, ale trzeba umiejętnie się nim posługiwać.
Na początek proponuję dokładnie przeczytać ze zrozumieniem SAP Help:
HR in InfoSet Query
HR Logical Databases
InfoSets in the HR Application

Potem postaraj się o S-usera, żebyś miała dostęp do not i SAP SCN i SAP Wiki - tam jest mnóstwo informacji.
ODPOWIEDZ