pracownik bez stanowiska

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
anna2016
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 16, 2016 2:17 pm

pracownik bez stanowiska

Post autor: anna2016 »

Witam,
zakładając pracownika przez PA40 przez nieuwagę nie przypisałam mu stanowiska ze struktury organizacyjnej. Nie umiem teraz tego poprawić. Próbowałam przez PA30, przez zmianę na PA40, ale to nie tędy droga. Zastanawiam się czy jak usunę pracownika i założę go na nowo, to czy system mi na to pozwoli?
Jest to na razie ostatni wprowadzony pracownik, także teoretycznie mogłabym go usunąć, nie znam jednak powiązań systemowych i obawiam się czy mogę tak zrobić.
Proszę o podpowiedź jak powinnam prawidłowo postąpić?
riczi22
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 05, 2016 10:17 am
Been thanked: 4 times

Re: pracownik bez stanowiska

Post autor: riczi22 »

Cześć

możesz usunąć nr osobowy jeśli był "świeżo" zatrudniony, tzn. jeśli nie był rozliczany itd. Zatrudnisz go jeszcze raz i wtedy wpiszesz nr stanowiska.
Druga opcja to dopisanie powiązania od strony stanowiska - prostsza bo nie trzeba będzie uzupełniać od nowa danych pracownika. W powiązania w stanowisku można wejść poprzez PP01 wybierając obiekt S i nr stanowiska lub PO13 wpisując nr stanowiska lub od struktury organizacyjnej klikając dwukrotnie na stanowisko, a następnie skok do -> rozszerzony opis obiektu. Powiązanie A008 o ile dobrze pamiętam.
Można jeszcze spróbować przejść po kolei transakcje pa40 dla tego numeru osobowego, nie pamiętam czy pole stanowiska jest wtedy aktywne. Takie działanie spowoduje zmiany na IT3.

powodzenia
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: pracownik bez stanowiska

Post autor: pabl0 »

Jest chyba jeszcze łatwiejsza opcja. Wchodzisz przez PA30 w zdarzenie zatrudnienia. A następnie przycisk "Wykonanie grupy informacji". Wtedy jakby raz jeszcze przechodzisz przez zdarzenie, i stanowisko powinno dać się przypisać.
anna2016
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 16, 2016 2:17 pm

Re: pracownik bez stanowiska

Post autor: anna2016 »

Dziękuję za pomoc, zadziałało :)
Zmianę zrobiłam przez PA30, zdarzenia, wykonanie grupy inf.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: pracownik bez stanowiska

Post autor: dominik.tylczynski »

No to łapka w górę dla Pabla:
2016-11-18_10h04_30.png
2016-11-18_10h04_30.png (21.32 KiB) Przejrzano 6332 razy
Należy się za skuteczną pomoc.
ODPOWIEDZ