Zapis nowego składnika w tabeli IT

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
pawlo155
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 07, 2018 1:44 pm

Zapis nowego składnika w tabeli IT

Post autor: pawlo155 »

Cześć,

Potrzebuję wypłacać odprawę z tytułu zwolnienia na liście dodatkowej (np. 10.01.2018) wg stałej SILL2 obowiązującej na dzień zwolnienia (tutaj np. 31.12.2018). Standardowo stała jest wg WPBP listy dodatkowej, więc za rok 2018. Wymyśliłem taki sposób, aby jeśli pracownik ma status aktywny to przy każdym rozliczeniu nadpisywać stałą SILL2 do składnika technicznego 9XXX.
Pytania:
1) Czy ktoś zna inny niż mój sposób, aby pobierać stałą SILL2 wg daty zdarzenia zwolnienia, a nie wg WPBP
2) Sprawdzam istnienie składnika technicznego 9XXX, który przechowuje SILL2 - jeśli nie ma to chciałbym zapisać obecną wartość. Jak sprytnie zapisać po raz pierwszy składnik 9XXX dla wszystkich PERNR podczas przetwarzania schematu. Później jak już mam go w IT, mogę na nim działać. Nie mam pomysłu jak po raz pierwszy go wygenerować. Jest w schemacie jakieś miejsce, które jest zawsze przetwarzane dla każdego PERNR, w którym mógłbym zapisywać mój składnik techniczny?

Pozdrawiam,
Paweł
ODPOWIEDZ