Kwalifikacje

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
Emari
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 22, 2019 1:47 pm

Kwalifikacje

Post autor: Emari »

Cześć
Mam taki problem. W IT0024 są przechowywane kwalifikacje pracowników. Ostatnio użytkownicy zabrali się za ujednolicanie katalogu kwalifikacji (transakcja OOQA) i zamiast kilku kwalifikacji kiedyś używanych utworzyli jedną. Jest plik utworzony z pracowników którzy mieli te wcześniejsze kwalifikacje i użytkownicy chcą stworzyć tym pracownikom z pliku tą nową kwalifikację w IT0024 (daty od i data do są w pliku) Jak to można zrobić? Jaką metodą ? Jakieś lsmw? Próbowałam przez lsmw od strony IT0024 ale mi nie wychodzi.
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: Kwalifikacje

Post autor: pabl0 »

Cześć,

kwalifikacje o których mówisz znajdują się w module OM, a infotyp 0024 to tylko wgląd do nich. Czyli są to obiekty i powiązania w tabelach HRP1000 HRP1001 itd.
Jeśli chcesz zrobić LSMW do tego to używając transakcji PP01.

pozdrawiam
Paweł
sotko
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 22, 2021 12:40 pm
Has thanked: 1 time

Re: Kwalifikacje

Post autor: sotko »

Witam,
w temacie kwalifikacji 2 pytania

1
w jaki sposób mogę z ad hoc wyciągnąć raport dla pracowników z pozycji wprowadzonych w IT0024.
w standardzie zapytań ad hoc nie mam katalogu kwalifikacje żeby wybrać tą pozycję.

w załączniku zrzut z mojego ekranu. to są ad hoc S_PH0_48000510 - Zapytanie ad hoc
mam jeszcze
S_PH0_48000512 - Candidate Management -> Zapytanie ad hoc
S_PH0_48000513 - HR Employee Cost Planning -> Zapytanie ad hoc

a może to tylko kwestia ustawienia obszaru roboczego / grupy użytkown.?


2.
wprowadzając uprawnienia w kwalifikację 0024 nie mogę podać daty końca na dzień który już minął, czy jest jakieś ustawienie umożliwiające ustawienia daty końca np na 21/01/2021 - nie pozwala mi zapisać prosi o zmianę daty
przepisuje teczki osobowe do SAP chciałabym żeby tam były wszystkie uprawnienia nie tylko te ważne teraz..
Załączniki
Dok1.docx
(53 KiB) Pobrany 27 razy
kzar
Posty: 35
Rejestracja: pt lip 17, 2020 1:07 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

Re: Kwalifikacje

Post autor: kzar »

sotko pisze: czw lip 22, 2021 12:52 pm Witam,
w temacie kwalifikacji 2 pytania

1
w jaki sposób mogę z ad hoc wyciągnąć raport dla pracowników z pozycji wprowadzonych w IT0024.
w standardzie zapytań ad hoc nie mam katalogu kwalifikacje żeby wybrać tą pozycję.

w załączniku zrzut z mojego ekranu. to są ad hoc S_PH0_48000510 - Zapytanie ad hoc
mam jeszcze
S_PH0_48000512 - Candidate Management -> Zapytanie ad hoc
S_PH0_48000513 - HR Employee Cost Planning -> Zapytanie ad hoc

a może to tylko kwestia ustawienia obszaru roboczego / grupy użytkown.?


2.
wprowadzając uprawnienia w kwalifikację 0024 nie mogę podać daty końca na dzień który już minął, czy jest jakieś ustawienie umożliwiające ustawienia daty końca np na 21/01/2021 - nie pozwala mi zapisać prosi o zmianę daty
przepisuje teczki osobowe do SAP chciałabym żeby tam były wszystkie uprawnienia nie tylko te ważne teraz..
1. Należy dodać infotyp do zbioru informacji w SQ02.
ODPOWIEDZ