Kwalifikacje

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
Emari

Kwalifikacje

Post autor: Emari »

Cześć
Mam taki problem. W IT0024 są przechowywane kwalifikacje pracowników. Ostatnio użytkownicy zabrali się za ujednolicanie katalogu kwalifikacji (transakcja OOQA) i zamiast kilku kwalifikacji kiedyś używanych utworzyli jedną. Jest plik utworzony z pracowników którzy mieli te wcześniejsze kwalifikacje i użytkownicy chcą stworzyć tym pracownikom z pliku tą nową kwalifikację w IT0024 (daty od i data do są w pliku) Jak to można zrobić? Jaką metodą ? Jakieś lsmw? Próbowałam przez lsmw od strony IT0024 ale mi nie wychodzi.
pabl0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Kwalifikacje

Post autor: pabl0 »

Cześć,

kwalifikacje o których mówisz znajdują się w module OM, a infotyp 0024 to tylko wgląd do nich. Czyli są to obiekty i powiązania w tabelach HRP1000 HRP1001 itd.
Jeśli chcesz zrobić LSMW do tego to używając transakcji PP01.

pozdrawiam
Paweł
sotko
Has thanked: 1 time

Post autor: sotko »

Witam,
w temacie kwalifikacji 2 pytania

1
w jaki sposób mogę z ad hoc wyciągnąć raport dla pracowników z pozycji wprowadzonych w IT0024.
w standardzie zapytań ad hoc nie mam katalogu kwalifikacje żeby wybrać tą pozycję.

w załączniku zrzut z mojego ekranu. to są ad hoc S_PH0_48000510 - Zapytanie ad hoc
mam jeszcze
S_PH0_48000512 - Candidate Management -> Zapytanie ad hoc
S_PH0_48000513 - HR Employee Cost Planning -> Zapytanie ad hoc

a może to tylko kwestia ustawienia obszaru roboczego / grupy użytkown.?

2.
wprowadzając uprawnienia w kwalifikację 0024 nie mogę podać daty końca na dzień który już minął, czy jest jakieś ustawienie umożliwiające ustawienia daty końca np na 21/01/2021 - nie pozwala mi zapisać prosi o zmianę daty
przepisuje teczki osobowe do SAP chciałabym żeby tam były wszystkie uprawnienia nie tylko te ważne teraz..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kzar
Been thanked: 3 times

Post autor: kzar »

sotko pisze: czw lip 22, 2021 12:52 pm Witam,
w temacie kwalifikacji 2 pytania

1
w jaki sposób mogę z ad hoc wyciągnąć raport dla pracowników z pozycji wprowadzonych w IT0024.
w standardzie zapytań ad hoc nie mam katalogu kwalifikacje żeby wybrać tą pozycję.

w załączniku zrzut z mojego ekranu. to są ad hoc S_PH0_48000510 - Zapytanie ad hoc
mam jeszcze
S_PH0_48000512 - Candidate Management -> Zapytanie ad hoc
S_PH0_48000513 - HR Employee Cost Planning -> Zapytanie ad hoc

a może to tylko kwestia ustawienia obszaru roboczego / grupy użytkown.?

2.
wprowadzając uprawnienia w kwalifikację 0024 nie mogę podać daty końca na dzień który już minął, czy jest jakieś ustawienie umożliwiające ustawienia daty końca np na 21/01/2021 - nie pozwala mi zapisać prosi o zmianę daty
przepisuje teczki osobowe do SAP chciałabym żeby tam były wszystkie uprawnienia nie tylko te ważne teraz..
1. Należy dodać infotyp do zbioru informacji w SQ02.