Pierwsza praca po studiach

To doskonałe miejsce dla studentów, pracowników oraz freelancerów, aby zamieścić informację o sobie w sytuacji kiedy szukasz pracy...
ODPOWIEDZ
Lekarz
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 08, 2022 2:26 pm

Pierwsza praca po studiach

Post autor: Lekarz »

Cześć, skończyłem inz. logistyki a obecnie jest na ostatnim roku magisterki: Zintegrowane systemy informatyczne SAP ERP na WSB we Wrocławiu.
I chciałbym zacząć swoją karierę w SAP-ie lub ogólne w logistyce która była by powiązana z SAP-em.

Pisze tutaj post bo póki co mam lekki problem z znalezieniem pracy, ponieważ nie posiadam wystarczającego doświadczenia/umiejętności na stanowisko konsultanta a nie widzę żadnych ofert na key usera.

Dlatego chciałem was zapytać czy macie jakieś rady gdzie szukać a może sami szukacie kogoś do swojej firmy na staż lub na key usera.
Również chciałbym nauczyć się programować w języku ABAP ale jestem w tym zupełnie zielony więc chętnie przyjmę wszystkie rady jak się tego najsprawniej nauczyć.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Pierwsza praca po studiach

Post autor: urbi »

Cześć Lekarz,

Ostatnio był poruszany tutaj podobny temat, podsyłam link: viewtopic.php?p=36248#p36248
Wejść z zewnątrz, kompletnie bez znajomości systemu/komercyjnego dośw. do świata SAP jest trudno. Najłatwiej gdy załapiesz się jako Key User - ale na to potrzeba czasu żeby przeskoczyć z standardowego stanowiska np. zakupowca/planisty na Key Usera.

Postaraj się wysyłać CV na stanowiska juniorskie. Postaraj się może ukończyć jakieś kursy na udemy z modułów, które Cię interesują i dodaj to w CV żeby było cokolwiek.

Ze stron gdzie szukać: justjoinit, linkedin, rocketjobs, nofluffjobs.

Powodzenia :)

Patryk
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Pierwsza praca po studiach

Post autor: dominik.tylczynski »

Można też skorzystać z darmowych szkoleń na openSAP, np. niedługo będzie szkolenie Insights into Selected Logistics Innovations in SAP S/4HANA

A jeśli masz inklinacje w kierunku programowania to polecam Szkolenia ABAP na Exercism
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Pierwsza praca po studiach

Post autor: wojtas7 »

Kanałem wejścia jest też po prostu praca na stanowisku specjalisty logistyki w firmie, gdzie jest SAP, a jeszcze lepiej gdzie SAP jest wdrażany/budowana nowa fabryka itp. Wówczas przy odrobinie szczęścia uczestniczy się we wdrożeniu (testuje, uczy) i zostaje key userem, z którego jest łatwiej wystartować w stronę konsultingu. Tylko takiej drogi raczej nikt sobie nie planuje i to dzieje się raczej przypadkowo bo to trwa raczej wiele lat i ryzyko że jednak się utknie bez uprawnień i ciekawych zadań w magazynie jest spore.

I po raz e-nty napiszę że w takim Wrocławiu znajomość języka niemieckiego to więcej jak połowa sukcesu. W Capgemini biorą nawet ludzi po germanistyce tylko.
RafalR87
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 18, 2022 3:33 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsza praca po studiach

Post autor: RafalR87 »

Moja pierwsza praca to była praca jako telemarketer :D :lol: Popracowałem tam trochę, ale na szczeście szybko znalazłem inną pracę.
abby
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 31, 2022 1:08 pm

Re: Pierwsza praca po studiach

Post autor: abby »

Jest wiele form pracy czy to stałej, czy to dodatkowej - wszystko zależy jakie macie oczekiwania... Tutaj https://konsultantka.pl/dodatkowy-zarobek-w-kryzysie/ możecie poczytać sobie odnośnie pracy dodatkowej? Co zwłaszcza teraz w obliczu kryzysu się może doskonale sprawdzić? Bo tego grosza cały czas brakuje...
RafalR87
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 18, 2022 3:33 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsza praca po studiach

Post autor: RafalR87 »

Moja pierwsza praca po studiach była jako praca w instytucie chemii :D
ODPOWIEDZ