Młodszy Konsultant SAP

To doskonałe miejsce dla studentów, pracowników oraz freelancerów, aby zamieścić informację o sobie w sytuacji kiedy szukasz pracy...
ODPOWIEDZ
Patrykk
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 17, 2014 8:18 pm
Has thanked: 1 time

Młodszy Konsultant SAP

Post autor: Patrykk »

Witam serdecznie,

od października tego roku uczęszczam na studia podyplomowe 'Informatyczne Systemy Zarządzania - Strategia, Projektowanie, Integracja' na Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Szkoły Głównej Handlowej. Studia te podjąłem, ponieważ obrałem sobie na cel zostanie Konsultantem SAP. Z racji tego, że moje dotychczasowe doświadczenie odbiega od IT i obecnie pracuję w zupełnie innej branży to postanowiłem napisać tutaj post.

Szukam pracy jako Młodszy Konsultant SAP.

Jestem na etapie zdobywania certyfikatów:
-SAP Polska: 'Zarządzanie procesem wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego z zastosowaniem metodyki ASAP',
- MS 5927 Microsoft Office Project 2007. Managing Projects,
- MS 5928 Microsoft Office Project Server 2007. Managing Project
- MS 10774 Querying Microsoft SQL Server 2012,
- MS 10776 Developing Microsoft SQL Server 2012 Databases,
- MS 10777 Implementing a Data Warehouse with Microsoft SQL Server 2012,
- MS 10778 Implementing Data Models and Reports with Miscosoft SQL Server 2012.

Proszę o kontakt, jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zatrudnieniem zmotywowanego i silnie zorientowanego na cel przyszłego Konsultanta Sap.

Pozdrawiam,
Patryk
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Imponująca lista certyfikatów, choć w przypadku SAP moim zdaniem certyfikaty z MS Office i MS SQL są lekko chybione. Tym nie mniej jestem przekonany, że nie będziesz mieć większego problemu ze znalezieniem pracy jako junior w Warszawie.
Powodzenia.
Patrykk
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 17, 2014 8:18 pm
Has thanked: 1 time

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: Patrykk »

Dziękuję Dominik za odpowiedź.
Program na te studia jest współtworzony przez firmę SAP oraz Microsoft - stąd taka różnorodność tych certyfikatów. Kiedyś na pewno się przydadzą.
Pomyślałem, że napiszę tutaj bo na pewno zaglądają tu osoby z branży i być może uda mi się z kimś nawiązać kontakt w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Patryk
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

No cóż, na program ułożony przez takie tuzy jak SAP i Microsoft nie poradzisz.
Ofert pracy znajdziesz sporo na tym forum, na pracuj.pl, na stronach firm konsultingowych...
Patrykk
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 17, 2014 8:18 pm
Has thanked: 1 time

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: Patrykk »

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jedyne źródło aby poszukiwać pracy. Zastanawiam się jednak kiedy wyjść na rynek pracy. Nie chcę tego zrobić za wcześnie bo jak wspominałem nie mam doświadczenia w tej branży i niedawno rozpocząłem studia w tym kierunku. Dlatego nie chce zrobić 'fale startu'. Chciałem poczekać z tym do końca pierwszego semestru, aby mieć podstawową wiedzę w tym kierunku.
Jak myślisz Dominik? Z doświadczenia - poczekać jeszcze czy zacząć już wysyłać CV?

Pozdrawiam,
Patryk
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Poczekaj. Zrób przynajmniej pierwszy semestr, a najlepiej całe studia. Zdobądź te certyfikaty. W międzyczasie zorientuj się jaki obszar SAP Tobie najbardziej odpowiada i poczytaj o nim książki z SAP Press Pobaw się też IDES'em - systemem demo SAP, dostępnym za darmo w sieci.
Wtedy, kiedy wyjdziesz na rynek pracy, będziesz mógł faktycznie powiedzieć co konkretnego zrobiłeś mimo swojego braku doświadczenia.
Patrykk
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 17, 2014 8:18 pm
Has thanked: 1 time

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: Patrykk »

Dzięki Dominik za te wartościowe rady.
Do zobaczenia niedługo w gronie Konsultantów Sap :)

Pozdrawiam,
Patryk
kochota
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 21, 2014 10:28 am
Kontakt:

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: kochota »

Jak idą poszukiwania? Byłeś już na jakichś rozmowach lub testach? Może jakieś ciekawe spostrzeżenia?
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: wojtas7 »

kochota pisze:Jak idą poszukiwania? Byłeś już na jakichś rozmowach lub testach? Może jakieś ciekawe spostrzeżenia?
pewnie nie odpisze bo już w delegacji :;-)
Patrykk
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 17, 2014 8:18 pm
Has thanked: 1 time

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: Patrykk »

kochota pisze:Jak idą poszukiwania? Byłeś już na jakichś rozmowach lub testach? Może jakieś ciekawe spostrzeżenia?
Nie :) jeszcze nie poszukuję aktywnie pracy.
Poczekam z tym do końca pierwszego semestru - na pewno będę miał wtedy większą wiedzę i większą szansę podczas rekrutacji :)

A u Ciebie jak idzie? Rozumiem, że też poszukujesz pracy bez doświadczenia?
Accenture
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 05, 2015 12:48 pm

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: Accenture »

Witam,

zapraszam do kontaktu z nasza firmą, mamy szeroki program rozwoju dla osób chcących związać się z obszarem SAP w naszej firmie, mail do kontaktu: [email protected]

Zapraszam również na stronę z naszą aktualną ofertą:

http://careers.accenture.com/pl-pl/jobs ... eyword=sap

Pozdrawiam.

Accenture
ŁukaszGfSTN
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 15, 2016 11:21 am

Re: Młodszy Konsultant SAP

Post autor: ŁukaszGfSTN »

Witam,
czy udało Ci się Patrykk dobrnąć do końca studiów podyplomowych na SGH? Myślę, że tak z uwagi na Twój ostatni post w 2014 r. :wink:
A może inni użytkownicy forum je skończyli? Chętnie poznam Wasze opinie, głównie od osób "zielonych"-bez doświadczenia. Jednak inne też jak najbardziej są mile widziane.
Pozdrawiam
Łukasz
ODPOWIEDZ