Początek jako SAP MM konsultant

To doskonałe miejsce dla studentów, pracowników oraz freelancerów, aby zamieścić informację o sobie w sytuacji kiedy szukasz pracy...
MariuszZ

Początek jako SAP MM konsultant

Post autor: MariuszZ »

Cześć grupo

Od pewnego czasu myślę nad przebranżowieniem się. Kierunek jaki sobie obrałem to systemy ERP, konkretnie SAP. Jeśli chodzi o mnie mam już wcześniejsze, 3 letnie doświadczenie z Sapem jako użytkownik. Praca z tym systemem była dla mnie ciekawa i interesująca. W międzyczasie skończyłem studia logistyczne, na emigracji podszkoliłem swój niemiecki do poziomu B1/B2, angielski mogę śmiało stwierdzić że jest na B2. Aktualnie przygotowuję się do pierwszej pracy w sapie. Kończę kursy, które znalazłem na Udemy. Dotyczą modułu MM, bo na nim przez ostatnie 3 lata miałem okazję operować, no i oczywiście szlifuje dalej swój niemiecki. Chciałbym być jak najlepiej przygotowany do swojej pierwszej pracy jako sap konsultant.
Mam również kilka pytań do osób związanych z tematem:
* Jak wygląda początek w tej branży? Oczywiście nie ma złotego środka ale na bazie waszego doświadczenia ile czasu zajęło wam przeskoczenie z juniora na mida?
* Jakiej pensji jako junior można spodziewać się we Wrocławiu? Mniej więcej jakieś widełki
* Jeśli chodzi o konsultanta wiele dni jest poza domem, jednak z tego co widziałem trafia się wiele ofert które oferują pracę tylko z biura lub 100% zdalnie. Jak to ma się do rzeczywistości?

Odgórnie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeśli któraś osoba z branży miałaby ochotę udzielić mi paru wskazówek, będę bardzo wdzięczny