Przetwarzanie IDoc

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

Michał, kto Ci opowiada takie bajki bez nawet przeczytania tej noty?
Ta nota nie może "wejść" Enhance Pack'iem, bo noty generalnie nie są zawarte w Enhance Pack'ach, tylko w Support Pack'ach. To po pierwsze.
Po drugie, ta nota nie zawiera żadnych zmian kodu, to jest tzw. "Knowledge Base Article", czyli dodatkowa dokumentacja, nie korekta błędu.

W nocie jest napisane, że wpisanie zera lub pustej wartości we wspomniane pole wyłącza agregację w przetwarzaniu komunikatu WPUBON. Nie wiem czy agregacja rozwiąże Twój problem. Ale skoro napisałeś początkowo o problemie z zaksięgowaniem dużego dokumentu, pomyślałem, że to może być to.

Czy masz dostęp do not, czy możesz je czytać?
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Nasz Basis ma dostęp do not, mam jej tekst, mam generalnie dostęp do wszystkich transakcji SAP.
Wiem tylko o transkacji SNOTE, ale tam tej noty nie widzę.

Napisałeś: "wpisanie zera lub pustej wartości we wspomniane pole wyłącza agregację w przetwarzaniu komunikatu WPUBON" - przyznaję mam problem z zrozumieniem tego :( Czy ta wartość oznacza agregację pozycji na dokumencie, czy jeśli tych pozycji jest więcej niż 500 to "blokadę" księgowania IDoca ?
Mogę prosić o jakieś dodatkowe informacje, jak np wg Ciebie powinno być to ustawione ?
W tym momencie widze pozycje na FV zagregowane wg indeksu towarowego i tych pozycji jest prawie 900 ...

Dzięki z góry, pozdrawiam, Michał

/edit/

Takie info dostałem od konsultanta:
Nota dotyczy agregacji kliku dokumentów w jeden dokument w obrębie WPUBON'a. Natomiast problemem nie jest ilość segmentów E1WPB01, ale ilość pozycji w jednym z nich.

Tak duży dokument nie powstanie i powinien zostać przysłany mniejszy IDOC.

No ale czy nie może istnieć w takim wypadku FV zawierająca ponad 500 pozycji ??? I taka FV nie wejdzie do SAP ?
Normalnie aż mi się wierzyć nie chce ...
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

mikas pisze: wt maja 23, 2017 2:35 pm Takie info dostałem od konsultanta:
Nota dotyczy agregacji kliku dokumentów w jeden dokument w obrębie WPUBON'a. Natomiast problemem nie jest ilość segmentów E1WPB01, ale ilość pozycji w jednym z nich.

Tak duży dokument nie powstanie i powinien zostać przysłany mniejszy IDOC.

No ale czy nie może istnieć w takim wypadku FV zawierająca ponad 500 pozycji ??? I taka FV nie wejdzie do SAP ?
Normalnie aż mi się wierzyć nie chce ...
Powyższa informacja jest nieścisła, gdyż segment E1WPB01 nie zawiera pozycji, ale naprowadza na właściwy trop. Pozycje są segmentach E1WPB02. W tranakcji WE30 możesz wyświetlić definicję rodzaju IDoc'a WPUBON01. W tej definicji jest określona maksymalna ilości wystąpień segmentu E1WPB02 na 500:
2017-05-23_14h57_15.png
2017-05-23_14h57_15.png (9.6 KiB) Przejrzano 1995 razy

Nie wiem czy da się z tym coś zrobić. Sprawdzę.
W świetle powyższego temat z agregacją odłóż na bok. Twój problem powstaje jeszcze zanim zacznie działać agregacja.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Tak, dokładnie, mam tam "500".
Dziękuję bardzo z góry za wszelką podpowiedź.

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

Obawiam się, że na szybko wiele nie zdziałasz. To ograniczenie ilości segmentów powinno zostać uwzględnione podczas budowania interfejsu. Program, który generuje IDoc'i WPUBON i wysyła je do SAP powinien respektować to ograniczenie i podzielić odpowiednio komunikat.

Doraźnym rozwiązaniem może być zmiana definicji rodzaju IDoc'a WPUBON01 i zwiększenie maksymalnej ilości segmentów E1WPB02. To oczywiście jest ingerencja w standard SAP i nie mam pewności co do skutków ubocznych. Sprawdziłem jednak na szybko funkcję IDOC_INPUT_POS_SALES_DOCUMENTS, która przetwarza WPUBON. Nie znalazłem w niej nic co by uzasadniało ograniczenie liczby segmentów E1WPB02. Pewności jednak nie mam...
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Dziękuję bardzo za informację. Widzę, że to byłaby ingerencja w standard, a wiem że jest podejście by starać się w niego nie ingerować.
Będziemy chyba z programu źródłowego próbowali dzielić i wysyłać mniejszą FV...
Ciekawe jak sobie np. "spożywka" radzi ? ;) Mają mniejsze FV ... ?

pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: dominik.tylczynski »

Jak ostatecznie rozwiązaliście problem?
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Poprzez WE19 edytujemy IDoca, tworząc nowego i kopiujemy odpowiednią ilość segmentów, tak by przeszło. Na razie tylko tyle wymyśliliśmy, firma wdrożeniowa zaproponowała przesyłanie mniejszych IDoców ...

pozdrawiam, Michał
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Przetwarzanie IDoc

Post autor: mikas »

Osobno odpowiem a propos wolnego przetwarzania IDoców - co było moim pierwszym pytaniem.

W SE 38 uruchamiamy program RWPOS_PARA_ENQUEUE.

W parametrach wskazujemy całą farmę serwerów i typ IDoca jaki ma być przetwarzany. Co nie znaczy, że idzie po prostu "pstryk" ... Ale idzie szybciej niż kiedyś.

Gdyby były jednak jeszcze jakieś inne opcje to chętnie posłucham :)

pozdrawiam, Michał
ODPOWIEDZ