System wagowy w SAP-ie

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
arnonim
Posty: 170
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 9:22 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

System wagowy w SAP-ie

Post autor: arnonim »

Witam serdecznie,
poszukuję rozwiązania systemu wagowego (ważenia samochodów na wagach pomostowych) zrealizowanego w SAP-ie. Znalazłem w Internecie rozwiązanie PocketPrograms, ale nie przemawia zbytnio do mnie. Może ktoś z Was ma lub miał do czynienia z takim rozwiązaniem. Obecnie posiadam w firmie zewnętrzny system wagowy i poprzez połączenie RFC wymieniamy się danymi w obydwie strony, ale chcielibyśmy przenieść ważenia pojazdów bezpośrednio do systemu SAP.
Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: System wagowy w SAP-ie

Post autor: dominik.tylczynski »

Na PocketPrograms bym się nie obrażał. To jest bardzo dobre rozwiązanie. Widziałem je w akcji. Moim zdaniem jest znacznie lepszy niż scale_for_R3.exe, o którym mowa w dokumentacji do konfiguracji profilu dla Packing Station. Jeśli bardzo chcesz to znajdziesz ten program w sieci np. http://blueharbors.com/sap-scale-progra ... scale-exe/

Integracja wag z SAP jest w sumie dosyć prosta. Musisz mieć zewnętrzne oprogramowanie, które przez interfejs, zwykle RS232 odczyta wagę z urządzenia i wystawi je do SAP w formie funkcji RFC. Czyli ten zewnętrzny program musi być serwerem RFC dla SAP.
W standardzie jest transakcja HUPAST "Packing station". Przy jej pomocy możesz tworzyć jednostki obsługi (ang. handling unit), które odpowiadają samochodom. HUPAST ma zintegrowany interfejs z wagą poprzez funkcję HU_GET_RFC_DATA. Tę właśnie funkcję musi udostępnić zewnętrzny program komunikujący z wagą.

Ściągnij wersję testową PocketPrograms i zobaczy czy Ci się sprawdzi.
arnonim
Posty: 170
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 9:22 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

Re: System wagowy w SAP-ie

Post autor: arnonim »

Dziękuję za informację, a czy ktoś może zetknął się z rozwiązaniem zrobionym przez Webdynpro, znalazłem coś takiego wykonane przez WA-Mozart Consulting, ale na razie nie otrzymałem odpowiedzi na wysłanego emaila.
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: System wagowy w SAP-ie

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie kombinowałbym za bardzo.
Sugeruję albo Pocket albo napisanie własnego, prostego interfejsu - serwera RFC. Takie samoróbki też widziałem w akcji i spisywały się bardzo dobrze. Znam doświadczonego programistę, który robił takie interfejsy.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: System wagowy w SAP-ie

Post autor: yacol »

Ze swojej strony mogę dać emulator wagi - programik, który napisałem daaaaawno temu podczas prac nad takim interfejsem dla jedej z krakowskich firm tytoniowych. Ten emulator to okienkowy program napisany w C, działający pod Windows (XP/7/8/10), który na wskazany port COM wysyła losowe pomiary w dowolnie definiowanym formacie. ZNACZĄCO ułatwia to robotę nad interfejsem. Jak komuś bardzo zależy mogę też dać źródła tego emulatora - napisałem go w Watcom C (obecnie Open Watcom).
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: System wagowy w SAP-ie

Post autor: dominik.tylczynski »

I odezwał się rzeczony wcześniej programista - fachowiec od takich integracji :)
ODPOWIEDZ