Problem z wydajnością podczas fakturowania.

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Problem z wydajnością podczas fakturowania.

Post autor: pabi »

dzięki za pomoc

Jeszcze jedno pytanie - czy jest raport w SAP pokazujący ile dana transakcja/program pobiera danych i ile zapisuje do bazy ?

chodzi mi o wyłapanie transakcji, które najbardziej obciążają system
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Problem z wydajnością podczas fakturowania.

Post autor: mikas »

Transakcja DB02 > Performance > Tables
I nie tylko, generalnie przeklikaj się przez podzakładki w grupie Performance. Znajdziesz tam sporo informacji.

pozdrawiam, Michał
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Problem z wydajnością podczas fakturowania.

Post autor: pabi »

Mam jeszcze pytanie o ram. W moim przypadku ram dla SQL był ustawiony na stale w management studio na 40 GB. Przedstawienie na 64 gb pomogło. Jednak zrobiłem to na próbę. Która analiza SAP czy os pokażę że brakuje ram? Chyba żadna jak mam na stale ustawiony ram w SQL? Chodzi mi o to, żeby zobaczyć gdzieś że te 40 GB brakowało, żeby nie robić zwiększenia ram tak z przypadku tylko na podstawie analizy. Zajęcie ram z poziomu os zawsze pokazywało 40 GB z powodu stałego ustawienia w management studio.
pietaszek
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 12:04 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Problem z wydajnością podczas fakturowania.

Post autor: pietaszek »

Cześć,
zanim zaczniesz zmieniać konfigurację, odpowiedz sobie na pytanie, czy obecna konfiguracja była zmieniana w ciągu ostatnich tygodni, od kiedy serwer się tak zachowuje.
z opisu wynika, że ni stąd ni stamtąd dzieje się coś złego. jeśli masz pewność, że nie ma zmiany konfiguracji (drastycznej - mniej RAMu, stronicowanie, dyski) to zacząłbym od sprzętu.
większość serwerów ma soft, którym możesz zobaczyć co się dzieje.
może to być kość pamięci, dysk, kontroler itd. jeśli masz pewność, że jest ok, wówczas wróć do konfiguracji softwarowej (baza/ system/ SAP)
zobacz jak wygląda miejsce na dysku, jak jest ustawiona pamięć stronicowania, dopiero pomyśl o bazie.

Załóż, że w ciągu ost. czasu nie zmieniło się wiele, więc to powinno działać, może wolniej ale jednak nie z drastycznym spadkiem wydajności.
chyba, że coś ABAPie takiego się się zakleszczyło. może poszło jakieś zapytanko lub "ciekawy" update z lockiem na bazie, co kleszczy. jeśli nie pokaże się nic w SAP w STxx to może zobacz softem do analizy bazy czy jest ok.
ODPOWIEDZ